Tuhaf ve Ateşli Çelişkinin Derinliklerine İniyoruz! Barışma Seksinin Daha Ateşli Olmasının Altında Yatan Bilimsel Nedenler

24PAYLAŞIM

Barışma seksinin diğerlerinden çok farklı olduğu bir gerçek. Yaşamayanlar bile en azından filmlerdeki şu klasik sahneye mutlaka şahit olmuşlardır. Çiftler bağıra çağıra kavga ederken biri diğerini duvara iter, tutkulu bir şekilde öpüşürler ve işler ateşli bir barışma seksine dönüşür. Sinir ile seks arasında nasıl bir bağlantı olabilir. İşte barışma seksinin daha ateşli olmasının altında yatan bilimsel nedenler…

Tartışma sırasında ortaya çıkan hormonlar sizi sinirlendirirken, tartışma sonrası hormonları sizi sakinleştirir, tatmin ve güç hissi almanızı sağlar. Bu da seks ile birleşince vücudunuz doruk noktasına ulaşır ve çözülür.

Partnerinizle kızgın bir kavgadan sonra seks yapmak, ruhunuzun derin ve ilkel bir kapısını açar.

Sadece sizi rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda heyecan da yaratır. Tehdit altında kalmaktan kurtularak büyük bir sorunun üstesinden geldiğinizi hissediyorsunuz. Böylece vücudunuz heyecanlanarak kutlama yapıyor!

Kaygı ve uyarılma; kalp atışınızı, kan akışınızı ve nefesinizi arttıran kardeş hislerdir. Bunlardan birinin heyecanı diğerine aktarılabilir.

Tartışma sırasındaki stres “savaş ya da kaç” kaygısını tetikliyor, bu da sizi enerji ile dolduruyor ve fiziksel olarak hareket etme isteği uyandırıyor. Önünüzde sizi kızdıran ateşli bir insan varken fiziksel olarak hareket etmenin seksten daha iyi bir yolu var mı? Sanmıyoruz!

Sadomazoşizmi seviyorsunuz!

“Tutku” kelimesinin Latince kökenli olduğunu ve acı çekmek anlamına gelen "sabır" dan geldiğini biliyor muydunuz? Psikiyatristler öfke, tutku, ıstırap ve bağlanma kavramlarının arasında yakın bir ilişki olduğunu söylüyor. Fakat kavga sonrası seksten hoşlanmanız sadomazoşist olduğunuz anlamına gelmez. Fakat zaten öyleyseniz kavgalardan hoşlanan şanslı kişilerden olabilirsiniz.

Kavga sonrası yeniden bir bağlantı kurmayı ve partnerinizi ya da kendinizi affetmeyi istemek önemli olmalı.

İşte tam da bu yüzden bu bağı onarmak için birbirinizden nefret ediyormuş gibi seks yapıyor olabilirsiniz.

Travma ile baş etmenin bir yolu olabilir!

Bazı psikiyatristlere göre kavga veya yoğun öfke içeren travmatik olaylar bazen cinsel duygularla bağlantılı olabilir. Kavgalar, terk edilme korkusu veya yetersizlik gibi duyguları ortaya çıkarır. Bu esnada seks yapmak, yakınlığı arttırarak güven duygusunun yeniden kazanılmasını sağlar ve ortaya çıkan korkuyu hafifletir. Bu nedenle partnerinizle her kavga ettiğinizde cinsel bir ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Sizin için de durum böyleyse bu koşullanma ve başa çıkma mekanizmasını unutmak için terapi almak size ve ilişkinize daha iyi gelebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkosman

Yazıları okumadım ama barışma seksi erkek; amk yırttık dur şuna gücümü gösteriyimde onu sevdiğimi hissetsin aklını alıyım, kadın; kadınlığımı konuşturamda başkalarına bakamasın öküz.

Görüş Bildir