Görüş Bildir
Haberler
Trump Google'da ‘Kanada'ya Göç’ Aramasını Artırdı

Trump Google'da ‘Kanada'ya Göç’ Aramasını Artırdı

ATKN
03.03.2016 - 11:24 Son Güncelleme: 03.03.2016 - 11:51

ABD'de 2016 başkanlık seçimi yarışında ön plana çıkan isimlerden Donald Trump'ın ırkçı ve göçmenlik karşıtı söylemleri, ABD'lilerin Kanada’ya göç etme ilgisini artırdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

8 Kasım 2016'da ABD Başkanlık seçimlerinde Trump'ın yükselişe geçmesi, ABD'yi terk etmek isteyen vatandaşların sayısının artmasına neden oldu.

ABD'de Google'da en çok aranan konulardan biri, 'Kanada'ya nasıl göçebilirim?' olurken, Kanada hükümetinin konuyla ilgili internet sitesi fazla yüklenme yüzünden hata verdi.

ABD'lilerin Kanada'ya göç etme ilgisi, Trump'ın Cumhuriyetçilerin 1 Mart Salı (Süper Salı) günü 12 eyalette yaptığı ön seçimde büyük bir zaferle çıkmasından sonra geldi.

Google'ın veri editörü Simon Roger, attığı Twitter mesajında, artışın yüzde 350'ye yükseldiği ancak belli bir süre sonra, ilgide dalgalanmanın 1150 zirvesine çıktığını belirtti.

Her seçim döneminde gündeme gelen 'Kanada'ya göç' konusu Google'da en çok arananlar arasına girerken, en yüksek arama Başkan Barack Obama'dan önceki başkan George W. Bush döneminde olmuştu.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
14
12
7
3
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
vayarkadas

ulan aydınlanmamış muhafazakar her yerde tehlikeli be kardeşim şunların güçlendirdiği adama bak amk insan hayret ediyor

itsasin

çünkü türkiyenin seçtiği model amerikan modelidir.kötü eğitilen toplumlar aynı davranır.bu sebepten eğitim bir kamu güvenliği meselesidir ve en önemli mesele... Devamını Gör

Isim ve Soyisim

Kazansada belesci Meksikali ve Araplardan arinsa su ulke. Digerleri zaten ulkeyi Avrupa'ya cevirmeye calisiyor, Trump'sa eski Amerika'yi yeniden kurmak isti... Devamını Gör