Trabzon'un Stat İsmi Konusunda Yeni Açıklama

 > 
129PAYLAŞIM

Trabzon'un Stat İsmi Konusunda Yeni Açıklama Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'dan Açıklama

Trabzon'un Stat İsmi Konusunda Yeni Açıklama Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'dan Açıklama

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu önemli açıklamalar yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akyazı'daki spor kompleksine verilmesi düşünülen Recep Tayyip Erdoğan isminin 41 bin 500 kişilik stadyumu kapsamadığını bildirdi.

Gümrükçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, stadyumun isminin Trabzonspor tarafından belirleneceğini belirtti.

Akyazı'daki spor kompleksine verilmesi düşünülen Recep Tayyip Erdoğan isminin 41 bin 500 kişilik stadyumu kapsamadığına dikkati çeken Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

"Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin dünkü toplantısında önerilen husus Akyazı'da yapılan hizmetin yasasını çıkartan, inşaatını başlatan ve sürdüren dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir teşekkür ve vefa kararı ile ilgilidir. Önerilen, Gençlik Spor İl Müdürlüğü binaları ve kamp eğitim tesisleri kuruluşlarının bulunduğu gençlik spor kompleksine ismin verilmesidir. Dünkü belediye meclis toplantımızda da dile getirdiğimiz gibi 41 bin 500 kişilik stadın isim hakkı ve bunun Trabzonspor'un geleceği için kullanılması tamamen Trabzonspor'a aittir.

Gümrükçüoğlu, önerilen gençlik ve spor kompleksinin isminin stadyumu kapsamadığını vurgulayarak, Trabzonspor'un değerlendirmesine göre stadyuma isim hakkının verileceği kuruluşla birlikte Hüseyin Avni Aker isminin de yaşatılabileceğini ifade etti.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir