Toplumun Geneli Tarafından Kabul Edilmeyen Görüşlerini Paylaşan ve Düşündüren İnsanlar

-

Belli başlı yazısız kuralların hüküm sürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Tıpkı insanlar gibi toplumların da görüşleri var ve buna karşı çıkan insanlara tuhaf gözle bakılıyor. Felsefe ve soru sormayı bilen insanlar farklı görüşleri de sorgulamayı seviyor. 9gag Instagram kullanıcılarına en aykırı görüşlerini sordu ve elbette tartışmalı cevaplar geldi. İşte gelen cevaplardan en düşündürücü olanlar.

1. "Ana dili İngilizce olanların da yabancı dil öğrenme zorunluluğu olmalı."

İnsanların dil konusunda çektiklerini bilmeden atıp tutmalarına engel olmanın tek yolu bu.

2. "Yılda bir gün Uzay Günü ilan edilmeli ve tüm dünyadaki tüm ışık kaynakları kapatılmalı."

Bu Morgan Freeman'ın bir önerisiymiş. Yılda bir kez de olsa ışık kirliliğini durdurup yıldızları net bir şekilde görme deneyimi ilginç olurdu.

3. "Her beden güzeldir algısı doğru değil ve değişmeli."

Günümüzde pek popüler olan "her beden sağlıklı ve güzeldir" algısı aslında tehlikeli. Anoreksiya da, obezite de sağlıklı olamaz. Moda dünyasının bu yeni anlayışı değişmek zorunda.

4. "Anksiyete ve depresyon gibi ruhsal sağlık sorunları havalı veya sevimli değil, insanlar bunu romantikleştirmeyi bırakmalı."

Ruh hastalıklarının sürekli güzellemesinin yapılması sorunun çözülmesine engel oluyor. İnsanların bu tür rahatsızlıkları "hoş" bulmaması gerekiyor.

5. "İnsanlar gerekli şartları yerine getirdikten sonra çocuk sahibi olabilmeli."

Finansal durum, psikolojik anlamda bir çocuğa bakacak ve yetiştirecek güçte olmak gibi kriterler göz önünde tutulmalı ve bir çocuğa vakit ayıramayacak kişilerin çocuk sahibi olması engellenmeli diye düşünülüyor.

6. "Vegan veya vejetaryen olmanın hayvanları korumaya en ufak katkısı yok. İnsanlar endüstriyelleşmeden uzak durmalı."

Enerji, yakıt kullanan; paketli gıda tüketen ve plastiği hayatından çıkarmayan birinin vegan olması anlamsız çünkü bu sadece et yememek oluyor ve bu anlamda vicdan rahatlatıcı. Öte yandan hayvanlar adına hiçbir faydası yok, kişi hayvanlara başka şekillerde zarar vermeyi sürdürüyor.

7. "Futbolcular, oyuncular ve şarkıcılar gereksiz derecede fazla para kazanıyor. Kazanç işinde iyi olmaya bağlı olmalı."

Ünlü insanların bu kadar çok kazanması anlamsız. İşini iyi yapan sıradan bir çalışan da iyi kazanabilmeli, para şöhrete bağlı olmamalı.

8. "Eğitim anlayışı günümüz koşulları için çok geride kaldı. Yeni yollar bulmamız lazım."

Tıpkı bir ordu veya fabrika mantığıyla çalışan okulların günümüz şartlarında gerçekten yeterli bir eğitim verip vermediği tartışılabilir.

9. "Bir insan evlenmeden, çocuk sahibi olmadan da mutlu bir hayat geçirebilir."

Evlenmek istemeyen, çocuk sahibi olmamayı tercih eden biri bu seçimi yüzünden yargılanıp sürekli eleştirilmemeli.

10. "Çocukların belli bir yaş öncesi telefon kullanması, makyaj yapması yasaklanmalı."

Çocukların yetişkin dünyasıyla erkenden tanışmak yerine arkadaş edinmesi ve çocukluğunu yaşaması için bu tür kurallara ihtiyacı var.

11. "İnsanı olduğundan tamamen farklı gösteren filtreler kaldırılmalı."

Gözleri, dudakları büyüten; cildi kusursuzlaştıran filtreler kişiyi sahte versiyonuyla değiştiriyor ve bu da bir çeşit yalancılık.

12. "Her bebek güzel değil, bunu itiraf etmemiz gerek."

Herkes kendi bebeğini güzel gördüğü için kibarlıktan söylenemeyen bir gerçek. Bebeklerin masum ve sevimli olmaları, güzel oldukları anlamına gelmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

Tespitler doğru.Biraz klişe olacak ama ben çevremde daima bunlara benzer vurgular yapan biriyim.o yüzden boş konuşan gerizekalının biri gibi görürler beni.Belki de öyleyimdir gerçekten bilmiyorum.

guclu-ilker-goksel

Bebek tespiti cok dogru.

aysn_aysn

12 için kısa bir hikaye anlatayım size:Karga yavrusundan daha güzel bir yavru bulmak için dolaşır.Birçok hayvanın yavrusunu görür kedi farklı cins kuşlar köpek böcek yılan vs. ve yuvasına geri döner " oyyy hanimiş benim kadife tüylü cücüğüm." der.Herkesin evladı kendine güzel görünür ama maalesef hepsi güzel değiller.Amma hepsi çok sevimli meleklerdir.

ozyaley

Bir insan kendisini nasıl güzel hissediyorsa ve nasıl muyluysa öyle olmalı.yani bu herkesin özgür iradesi ile vereceği bir karardır. aksini iddia eden ortaya ölçütler atanlar bok yesin

jokeren

benim oğlum gerçekten yakışıklı bir bebek😂 kızlar biberonlarına imza istiyor o derece. (mizah içerir)

emrec

:D kardeş umarım parantez içindekini okumadan önce yazını ciddiye alabilecek kapasiteye sahip birileri yoktur.

jokeren

hahahaha inan bana cok rastladim o tarz insanlara da burda degil 😂

Görüş Bildir