Görüş Bildir
Haberler
Tel Aviv Uçuşları Peş Peşe Duruyor

Tel Aviv Uçuşları Peş Peşe Duruyor

Caner
22.07.2014 - 22:46 Son Güncelleme: 23.07.2014 - 10:47

Amerikan Federal Havacılık Kurumu, Amerikan uçaklarının Tel Aviv’deki Ben Gurion havalimanını kullanmalarını 24 saat boyunca yasakladı. Türkiye, Fransa, Almanya ve diğer bazı ülkeler de aynı kararı aldı.

Amerikan Federal Havacılık Kurumu (FAA), karara gerekçe olarak kısa bir süre önce Gazze’den fırlatılan bir roketin havalimanı yakınlarına düşmesini gösterdi.

FAA uçuşların 24 saatliğine güvenlik gerekçesiyle askıya alındığını duyurdu.

Amerikan havacılık şirketleri Delta, US Airways ve United Airlines daha önce söz konusu havalimanına uçuşları askıya aldıklarını ilan etti.

Almanya’nın Lufthansa ve Fransa’nın Air France havayolu şirketleri ile Hollanda, Kanada ve İsveç havayolları da uçuşlarını askıya aldıklarını duyurdu.

İki THY uçağı döndü

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapan iki uçağı da Ben Gurion Havalimanı'nın yakınındaki çatışmalar yüzünden güvenlik gerekçesiyle geri döndü.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'İsrail Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı'ndaki güvenlik riski nedeniyle Türk taşıyıcıların bu havalimanına yapacağı seferler saat 22.00'den başlamak üzere 24 saat SHGM tarafından askıya alınmıştır' ifadeleri yer aldı.

İsrailli yetkililer ise ABD’nin kararını gereksiz olduğu gerekçesiyle eleştiriyor.

Gazze'ye saldırılarını 8 Temmuz'dan bu yana aralıksız sürdüren İsrail 621 kişiyi öldürdü. Ayrım gözetmeksizin saldırılarını yoğunlaştıran İsrail, hastane ve camileri de hedef alıyor.

Kaynak: AFP ve Reuters

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/tel...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın