Görüş Bildir
Haberler
TFF, Trabzon'da Rehin Kalan Hakemler Hakkında Açıklama Yaptı

etiket TFF, Trabzon'da Rehin Kalan Hakemler Hakkında Açıklama Yaptı

Enver K.
29.10.2015 - 15:47
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Futbol Federasyonu, Hüseyin Avni Aker'de yaşanan skandal hakkında açıklama yaptı.

Trabzonspor-Gaziantepspor karşılaşmasının ardından Hüseyin Avni Aker’den gece 04:00’da polisler eşliğinde ayrılmak zorunda kalan hakem Çağatay Şahan ve ekibine, Türkiye Futbol Federasyonu sahip çıktı.

TFF, hakemlerin zorla statta alıkonulduğunu belirtirken, bu olaya karışan kişilerin PFDK’ya sevkinin yanı sıra 6222’den de işlem başlatılacağını açıkladı.

TFF’nin açıklaması;

'Dün akşam Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor A.Ş.-Gaziantepspor müsabakasının ardından maçın hakemleri ve diğer federasyon yetkilileri stadyumda zorla alıkonulmuş, çıkışlarına uzun süre izin verilmemiştir. Hiç bir hakem hatasının mazur gösteremeyeceği bu hukuksuzluk tüm futbol kamuoyunu derinden rahatsız etmiştir. Başta sağduyulu Trabzonspor camiası olmak üzere hiç bir futbolseverin kabul etmesi  mümkün olmayan bu olayın sorumluları, müsabakanın hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının federasyonumuza ulaşmasının ardından belirlenerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edileceklerdir. İlgili kişiler hakkında sportif yargılamanın yanı sıra 6222 sayılı Kanun çerçevesinde işlem yapılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacaktır.'

Türkiye Futbol Federasyonu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
3
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın