Telefonunuzu Tutma Şeklinizin Karakteriniz Hakkında Neler Söylediğini Biliyor musunuz?

92PAYLAŞIM

İstatistiklere göre 2020 yılına kadar dünya üzerinde 3 milyara yakın akıllı telefon kullanıcısı olacak. Bunun hem teknolojinin gelişimi bakımından hem de psikolojik olarak birçok farklı sonuca işaret ediyor. 

Telefonların hayatımızdaki varlığı, bizi şekillendiriyor ve kullanım biçimlerimiz bile karakterimizi dışa vurduğumuzda bazı mesajlar verebiliyor. Sizler için Relrules'dan telefonunuzu nasıl tuttuğunuzla ilgili ilginç bilgiler derledik.

Kaynak: https://www.relrules.com/the-way-you-hol...

4 Ana tutma biçimini inceliyoruz. Siz telefonunuzu sıklıkla nasıl kullanıyorsunuz?

Eğer telefon tutuşunuz A'daki gibi ise yani tek elinizle ve baş parmağınızla kullanıyorsanız:

Sosyal medya akışınızda aşağı yukarı giderken, haberleri okurken ya da e-posta alış verişinizde tek elinizle telefon kullanan biriyseniz öz güveni oldukça yüksek olan birisiniz demektir. 

Büyük riskleri almak, zekice hamleler yapmak ve arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmak en sevdiğiniz şeylerdendir. 

Fakat konu ilişkiler olunca daha farklı davranırsınız. Birini hayatınıza alırken onu önce iyice tanımayı ve ona gerçekten ihtiyaç duyup duymadığınızı anlamak istersiniz. Özellikle romantik ilişkilerde oldukça temkinli davranırsınız. Bu da sizi dışarıdan mesafeli ve daha soğuk biri olarak gösterebilir.

Telefonu B'deki gibi yani tek elinizle tutup diğer elinizin baş parmağı ile kullanıyorsanız;

Bu tutuş sizin akla verdiğiniz önemin işareti olabilir. Sezgilerine güvenen, zeki, bilgili, mantıklı ve sağduyulu bir bireysinizdir. Bir adımı atmadan önce birkaç adım sonrasını mutlaka hesaplar, planlar ve öyle aksiyon alırsınız. 

Hayatınızdaki her şeyin ardındaki mantığın farkında olmak sizin için önem taşır. İşte bu yüzden sizi kandırmak oldukça zordur! 

Fakat konu aşka gelince mantığınız sizi bir bakıma terk eder. Ani ve düşüncesiz kararlar vererek ilişkilerinize zarar verdiğiniz çok olur. Ayrıca sevdiğiniz insanlar konusunda peşin hükümlü olursunuz.

C'deki gibi iki elinizi birden kullanıyorsanız;

Telefon kullanırken her iki elinizin de iş üzerinde olması sizin hızı seven biri olduğunuzu gösterir. Hızlı, verimli ve hemen karar vermeye hazır biri olduğunuza işaret eder. Kolay ve hızlı değişen çevrenize çabuk ayak uydurur ve değişimin içine hemen adapte olabilirsiniz. 

Aşk hayatında ise bu verimi göstermeniz oldukça nadirdir. Aslında tam tersi olur demek mümkün, çünkü iddialı tarzınız sizi insanlara yaklaşırken tedirgin bir ruh haline sokar!

Eğer telefonunuzu D şeklindeki gibi tek elinizle tutup diğer elinizin işaret parmağını kullanmayı tercih ediyorsanız;

Telefonu bu şekilde tutmak yaratıcılığın en önemli simgelerindendir. Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz onlarca harika fikir vardır ve bunları yapmaktan çekinmezsiniz. Hatta bu konuda oldukça başarılısınız demek mümkün!

Yalnız olmaktan keyif alırsınız çünkü kendinize ayırdığınız vakit sizi bir başka başka dahiyane fikirlere sürükler. Yeni projeler, yeni bir resim ya da yeni bir kitap... Elinizden çıkan her iş genellikle güzel sonuçlar verir.

Romantik ilişkilerde ise bu yaratıcılık utangaçlığa döner ve sizi yeni ilişkiler kurmaktan alıkoyar. Fakat yeni biri sizi tanıdıkça sizin karakterinizden adeta büyülenecektir!

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu çalışmalardan sizi yansıtan var mı? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kim-eun-ha

Ben şekil c) deki gibi tutuyorum ve doğru hızı seviyorum.

fecri.nail

zaman zaman her şekil de tutuyorum o ne olacak 🤣🤣🤣

nazox

sondaki gif :D <3

heineken

E neye yaradı? Ne şiş yansın, ne kebap demişler. Ben şekil a'daki gibi tutuyorum. Bana 'en iyisi şekil a'daki gibi tutanlar, diğerleri orospu çocuğudur' demedikten sonra ne anladım bu testten?

Görüş Bildir