Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tecavüzü Normalleştirmeye Çalışan Erkeklerin Arkasına Sığındıkları Bu Bahaneleri Görmezden Gelmeyin!

88PAYLAŞIM

Birçok insan kadınlarla ilgili geçerliği olmayan düşüncelerle her gün karşımıza çıkıyor. En çok da tecavüzle ilgili konularda konuşma gereği duyuyorlar. Bizler de kirli beyinlerini devreye sokan ve tecavüzü sıradan bir durum haline getirmeye çalışan insanların düşüncelerini Maria Mies'in Ataerki ve Birikim kitabından derledik! 

İyi okumalar! 

Ne yazık ki tecavüz vakalarının azalmasını beklerken gün geçtikçe durmadan arttığını görüyoruz.

Her gün yeni tecavüz haberleriyle güne uyanıyor ve bir kez daha lanet ediyoruz. Gencecik bedenlere, minicik yavrularımıza işkencelerle tecavüz edildiğini okuyoruz.

Bu içeriğimizde de tecavüzü çok normal bir şeymiş gibi algılayan insanların arkasına sığındıkları düşünceleri size aktaracağız.

Bu düşüncelerin bazıları sizlere tanıdık gelebilir, bazılarını da ilk kez duyuyor olabilirsiniz.

Öncelikle tecavüzün sıradan, normal bir şey olduğunu düşünen bu kişiler, tecavüz diye bir şeyin olmadığını açık ve net söylüyor. Kadınların tecavüzden hoşlandıklarını da ekliyorlar.

Çünkü isteği dışında bir kadına tecavüz edilmez. Bu kişilere göre eğer bir kadına tecavüz edilmişse o kadın bunu istemiştir!

Kadınların özünde şiddeti sevdikleri ve ilişkiye girmek için zorlanmadıkları sürece seksten zevk almayacaklarını da iğrenç düşüncelerine ekliyorlar.

Şiddet görmek kadınların zevk almasına yardımcı oluyormuş!

Ayrıca kadının "rahat" davranmadığı ve erkeği tahrik etmediği sürece de tecavüze uğramayacağını düşünüyorlar.

Tecavüze uğrayan çoğu kadın isteyerek onunla birlikte olmadığını kanıtlamak zorunda kalıyor. Bunu Türkiye'de ve birçok ülkede net biçimde görebiliyoruz.

Eğer ortada tecavüze uğramış bir kadın varsa bu da onun suçudur. Bu kişiler için, kadının erkeği tahrik eden kıyafetler giymesi ya da gecenin bilmem kaçında caddede yürümesi tecavüze davetiye çıkardığı anlamına geliyor.

Şunu da unutmayalım ki, çoğu tecavüz vakasında tecavüzcü kişiler kadınların yakınlarıdır!

Tecavüzün de sadece evlilik dışında gerçekleştiğini söylüyorlar. Çünkü onlar eşleriyle zorla birlikte olmalarını tecavüz olarak görmüyor.

Çünkü evlilikte her daim rıza olduğunu düşünürler! Unutmamak gerekir ki, karşılıklı rıza olmadığı sürece her cinsel ilişki tecavüzdür.

Aynı zamanda tecavüzün sadece eğitimin az olduğu ve yoksulluğun yoğun olduğu kesimlerde meydana geldiğini de eklerler.

Tecavüzün eğitimli ve eğitimsiz olarak ayrılması da dünyanın en saçma düşüncesi olsa gerek. Eğitimlisi de kadını dövüyor ve tecavüz ediyor, eğitimsizi de!

Gördüğünüz gibi bu düşüncelerin çoğu temelde kadınları suçluyor. Kadının kıyafeti ya da medeni durumu çok basit bir şekilde tecavüzü normal bir hale getiriyor.

Bir erkeğin tahrik edildiği sürece kadına tecavüz etmek zorunda olduğunu da düşünürler.

Umarız ki bir gün sorunun kadınların kılık kıyafetinde değil de kendi kirlenmiş beyinlerinde olduğunu anlarlar!

Bu konuyla ilgili sizin düşünceleriniz neler?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulent-n.

Yuhhh amk.. utanmasa tecavüz hakkımız söke söke alırız diyecek, ben değil konu komşu diyor diye yolunu yapmış

gzm-ynklr

Çok üzücü. Onedio haberi doğru bitirmiş. Umarız ki bir gün sorunun kadınların kılık kıyafetinde değil de kendi kirlenmiş beyinlerinde olduğunu anlarlar!

denverr

Bunlar hangi mağarada yaşıyor hala

kadife-ozkan

Mesela dışarıda açık alanda yemek yerken karnı aç olan birisi nasıl bu en temel ihtiyacını gidermek için size saldırıp yemeğinizi alamıyorsa; yani onu engelleyen yasal bir sınır varsa, aynı şekilde ben çırılçıplak da gezsem gelip benim bedenime zorla sahip olamamalı kimse. Kıyafet, saat ve mekan bunu hiç bir şekilde aklayamaz. Bıktık ya

deen-tharkuho

Bu tür düşüncelere sahip herkes inşallah sabah öyle akşam durmaksızın tecavüze uğrarlar ki bu sayede belki empati yetenekleri gelişir.

Görüş Bildir