Görüş Bildir

TBMM İçin 69 Yeni Makam Aracı Kiralandı: Aylık Maliyeti 1 Milyon TL'nin Üzerinde...

Haberler
> TBMM İçin 69 Yeni Makam Aracı Kiralandı: Aylık Maliyeti 1 Milyon TL'nin Üzerinde...

TBMM, makam hizmetlerinde kullanılmak üzere 69 araç kiraladı. Meclis Başkanlığı, araçlara 32 ay boyunca aylık 1.1 milyon TL’den fazla ödeme yapacak.

TBMM Genel Sekreterliği, 1 Mayıs 2021 ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasında makam hizmetlerinde kullanılacak 69 aracın sözleşmelerini imzaladı.

BirGün'de yer alan habere göre, yüklenici firma ile yapılan anlaşma sonucunda, 69 araç için toplam 35 milyon 507 bin TL ödenecek. İhaleyi kazanan firmanın ismi açıklanmadı.

Hangi özellikler istendi?

Hangi özellikler istendi?

TBMM Genel Sekreterliği tarafından kiralanan 29 araçta 1960 motor hacmi, yedi vites, otomatik klima, yokuş kalkış desteği, 475 litre bagaj kapasitesi gibi özelliklerin bulunması talep edildi. 

Geri kalan 40 araç için ise sıfır kilometre, 190 beygir, elektronik fren güç dağıtım sistemi, elektrikli arka cam ve manuel arka yan cam perdeleri, yol bilgisayarı, deri döşeme, 8 inç sürücü ekranı, elektronik patinaj önleme sistemi, elektronik istikrar programı, elektronik motor çekiş kontrolü gibi özellikler istendi.

Araçların lastiklerinin her 40 bin kilometrede bir değiştirilmesi ve araçlara uzaktan kumandalı siren anons cihazı bağlanması da zorunlu tutuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
92
29
6
4
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mehmet Can Atar

e hani kamuda tasarrufa gidiyorduk?

bu ülkenin insanları kıt kanaat geçinebilir, işsiz olabilir bu sebeple intihar bile edebilir, ama itibarımızdan ödün veremeyiz. dünya mesela bu arabaları gör... Devamını Gör

Banker Yakup

Tipik islamcı arap zihniyeti. Son gaz israf ve görgüsüzlük. Yiyin efendiler yiyin. Bizi kıskanan ülkelerde siyasiler bisiklet kullanıyor :)))