Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek Olduğuna İnanmakta Zorlanacağız 8 Toplu İntihar Vakası

109PAYLAŞIM

Kimi zaman savaş kimi zamansa inançlar yüzünden intihar eden yüzlerce hatta binlerce insan.

Kaynak: http://tixtoks.com/tarihte-meydana-gelmi...

1. Guyana’da intihar eden 909 insan

Olay 1978 yılında yaşandı. İnsanlık Tapınağı adlı tarikatin üyeleri toplu olarak canlarına kıydılar. Aralarında 200′den fazla çocuk da vardı. Bu toplu intihar Sovyetler tarafından işgal edilip faşist olmamak için gerçekleştirildi.

2. Kızıl Ordu’nun merhametine kalmamak için kendilerini öldüren insanlar

Almanya’nın Demmin kasabası Sovyet işgali altındaydı. Sovyetler cinayet, tecavüz gibi akıllara gelebilecek her türlü kötülüğü yapıyorlardı. Bundan kurtulmak isteyen Demmin halkı çareyi ölümde buldu. Ancak, bu intiharlar toplu gerçekleşmedi. İnsanlar kendi evlerinde önce çocuklarını sonra da kendilerini öldürdüler.

3. Cennete gitmek için intihar eden insanlar

Cennetin Kapısı adlı tarikatin üyeleri 1997 yılında liderleri Marshall Applewhite’in sözüne kanarak intihar ettiler. Uzaylı temalı bu tarikatin inancına göre dünya yok olacaktı ve tarikatin üyeleri kendilerini beklemekte olan uzay gemisine binip kurtulacaklardı. Bunun için bedenlerinden kurtulmaları gerekiyordu.

4. Bali’de teslim olmamak için intihar eden insanlar

Puputan adlı adet Bali’nin kültüründe var. Toplu intihar anlamına geliyor. Holandalıların ülkeyi işgalinden sonra 1000′in üzerinde Balili köle olmamak ve işkence görmemek için kendilerini öldürdü.

5. Düşmana esir düşmemek için intihar eden kasaba halkı

Hindistan’da gerçekleşen bu olayda Chittor adlı bir kasabanın halkı başrolü oynuyor. Sultan Alaaddin Khilji bu kasabayı almak için askerlerini gönderiyor. 1303 yışlında yaşanan olayda kasabanın kadınları ve çocukları intihar ediyor erkeklerse savaşarak ölüyorlar. Ancak, savaşa öleceklerini bile bile gidiyorlar.

6. Teslim olmayıp ölmeyi tercih eden yahudiler

Masada Kuşatması Yahudilerle Romalılar arasında Ms 73 yılında yaşanan bir savaş. Savaşı Romalılar kazandı ancak Yahudiler teslim olmaktansa ölmeyi tercih ettiler. 960 kişi toplu olarak intihar ettiler. Çocuklarıyla birlikte.

7. Güneş tapınağı üyelerinin toplu intiharı

Güneş Tapınağı 1994 yılında iyice duyulmaya başlayan modern bir tarikattı. Joseph de Mambro tarafından kurulan tarikatin bir yıl içinde 100 kadar üyesi oturdukları binaları ateşe vererek intihar etti. Ayrıca, bir de bebek cinayeti gerçekleştirildi. Defalarca bıçaklanan bebeğin öldürülmesinin sebebinin De mambro olduğu söyleniyor. Bebek için Deccal demiş ve tarikat üyeleri de bebeği öldürmüş.

8. Zalongo dansı

Yunanlıların bu toplu intihara verdikleri isim bu. 1803 yılında yaşanan bu olayın esas kahramanı Osmanlılar. Yunanlılarla yapılan savaşta Ali Paşa ordusuyla zafer kazandı. Osmanlı’dan kaçan kadınlar çocuklarıyla birlikte köle olmamak için uçurumdan atladılar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irem.aydemir.319

gloomy sunday nerede?

Görüş Bildir