Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tanrı Misafiri Deyip Geçmeyin! Çat Kapı Gelen İnsanın Yarattığı 13 Dert

533PAYLAŞIM

Ohhh ne güzel evde yalnızsınız. Sereserpe yatıyor, film izliyor, kitap okuyor ya da ne yapıyorsanız onu yapıyorsunuz. Zil çaldı, siparişiniz geldi sandınız fakat ne yazık ki gelip eve çöreklenen, bir arayıp haber vermeyi bile çok gören o davetsiz misafiriniz geldi. Dünyalar tabii ki başınıza yıkılır. :(((

Tanrı misafiri demişler ama bu başka türlü bir misafir, gelin hep birlikte çatkapı evinize gelen bu insanların yarattığı dertlere hep birlikte bakalım...

1. Zilin zar zar çaldığı ve kapı deliğinden bakıp hiç beklemediğiniz o kişiyi gördüğünüz an dünya başınıza yıkılır ve adeta bir maraton koşucusu yeteneğiyle ödüllendirilirsiniz.

"Evde yokum şu an, lütfen sonra deneyin...."

2. Aylardır el vurmadığınız evinizde keyfini çıkarta çıkarta dip bucak temizlik yapmaya kalkarsınız ama dadat davetsiz misafiriniz zili çaldı bile!

Ne şevk kalır ne huzur...

3. Ya da aksine evi alabildiğine bok götürüyordur ve gelen o misafir aklınızı başından alır.

"Kardeşim bari gelmeden bir on dakika önce ara en azından."

4. Hadi aradı diyelim o zaman da eliniz ayağınız birbirine dolanır, nereyi toplayacağım ne yapacağım diye kangren olursunuz.

Önce banyoyu, tuvaleti temizlemek en mantıklısı.

5. Hem davetsiz hem de eli boşsa bu misafir, "Ne yediricem ben buna?!?!!?" endişesinden bileklerinizi kesesiniz gelir.

Ay sonu gelmiş buzdolabında cinler cirit atıyorken bu endişe çok normaldir.

6. Tatil gününüzde yatmak, dinlenmek istemek en doğal hakkınız. Tabii çatkapı misafir az kenara çekilirse.

Ölü taklidi yapın iyisi mi...

7. Eviniz eviniz güzel evinizde belki canınız cıbıldak gezmekten hoşlanıyor ama rahat bırakmazlar ki insanı...

İnsana kendi evinde bile huzuru yok.

8. Davetsiz misafir adeta Mihver Devletlere karşı Müttefik Devletler gibidir. Asla kazanamazsınız bu savaşı. :(

Kazanana kadar canınıza okurlar.

9. Neyse bir çay içip gider ya dediğiniz o davetsiz şahıs on demlik çay demlettirir yine de gitmez.

Canı sağ olsun da işimiz var değil mi, sormadın da zaten....

10. Sabaha iş var ama davetsiz misafiriniz daha da oturmakta kararlı görünür ve siz göz kapaklarınıza söz dinletemez hale gelirsiniz.

O konuşurken uyuyakalın, kendisi kapıyı bulur.

11. Ayyy bir de akşam tam partilemeye gideceksiniz, her şey hazır ama bir davetsiz misafiriniz eksikti.

Canım söylersiniz dışarı çıkıyorum diye ama laftan anlamayanlara söz geçireceksiniz, daha hazırlanacaksınız da çıkacaksınız......

12. Depresyondayım, kimseyi görmek istemiyorum dersiniz ama kapınızda biterler.

Kız bir dur yalnız kalayım beş dakika!!!

13. Bu davetsiz misafiriniz dünyanın en sıkıcı muhabbetine, en daral getiren gıybetlerine sahipse bir de vay halinize! Kaçın o evden...

Yalancıktan gülümsersiniz ya böyle kendinizi boğasınız gelmez miii?!!! İnsana kendi evinde ceketini alıp çıkasını getirirler valla.

Misafir güzeldir, misafirperverlik daha güzeldir ama cılkını çıkarıp da kimsenin kapısına habersiz dayanmayın ya! :(

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İşin garibi habersiz gelen misafir giderken siz de bize gelin ama haber vererek gelin demez mi sen ne çat kapı geliyorsun:)) insanda biraz düşünce olur ev hali insanlar rahat giysileriyle oturuyordur gelmeden 5 dk önce ara bari şuradayız size de uğrayacağız müsaitseniz diye insanlar üst başlarına çeki düzen versin. belki ev halkı eşler aralarında tartıştı ortam gergin pat diye giriyorsun görgü biraz ya.

hastalik-hastasi

biz de cok olur bu ailecek oturmuşusuz cekirdek meyve falan yiyoz birden kapı sesi geldiğinde annem bi hızlanır the flash moduna gecer agzında yarım bıraktıgı cekirdeği atar butun tabakları kaldırır ve duzenleme yapar hemen sonra bi bakar kiii bi cocuk zile calıp kacmış cogu zaman oyle olur ondan

reshontheway

Haaaaa bir misafirlik kültürü kalmıştı geleneklerimizde ondan da soğutun insanları böylece. "God's guest" kavramı ile Dünya'ya yayılmış misafirperverlik kültürümüz artık. Yapmayın böyle !

canburak

Şu editörün arkadşları bunu okusunda misafirleğe gitmeden 136 ay öncesinden haber versinler. Sonra biz çekiyoruz bu editörü

degerlii

Bizim en çok övündüğümüz konu misafirperverliğimiz değil mi bu içerik sizce hoş olmuş mu arkadaşlar ? Misafir rızkı ile gelir sevabı hane halkına kalır.

Görüş Bildir