Görüş Bildir
Haberler
Suriyeli Sığınmacıların Sağlık Harcamaları 390 Milyon TL Tuttu

Suriyeli Sığınmacıların Sağlık Harcamaları 390 Milyon TL Tuttu

Ulaş
06.08.2014 - 20:16

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli’nin soru önergesi üzerine Suriyeli sığınmacılar için devlet bütçesinden ayrılan sağlık harcamalarının 390 milyon TL olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli’nin Suriyeli sığınmacılar için devlet bütçesinden ayrılan sağlık harcamalarıyla ilgili soru önergesini yanıtladı. CHP Milletvekili Değirmendereli, TBBB Başkanlığına verdiği soru önergesinde 2013 yılı itibariyle Suriyeli sığınmacılara bulundukları kamplarda veya kamp dışındaki illerde yapılan sağlık uygulamaları veya tedavi masraflarının devlet bütçesinden ne kadar harcama yapıldığını ve kaç kişinin yararlandığını sordu. Değirmendereli ayrıca Suriyeli sığınmacılara devlet bütçesinden özel hastane veya sağlık merkezlerine aktarılan miktarın ne olduğu sorusunu da yöneltti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, önergeye verdiği cevapta bugüne kadar Suriyeli sığınmacılara yapılan sağlık harcamasının faturasını 390 milyon lira olduğunu açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, Suriyeli sığınmacılara kamplarda verilen poliklinik hizmetinden 2 milyon 7 bin 769 kişinin yararlandığını hastanelere sevk edilen hasta sayısının da 327 bin 995 olduğunu ifade ederek, bu süreçte gerçekleşen doğum sayısı 7 bin 976 iken, ameliyat edilen hasta sayısının 33 bin 766, 43 bin 727 kişiye de yataklı tedavi hizmeti verildiğini de kaydetti.

  • DHA
Kaynak: http://zete.com/suriyeli-siginmacilar...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Diabolus

Enfal Suresi; 71-72 der ki ; Müslümanlar zor durumda olan bir Müslümana yardım ederler, barındırırlar, birbirlerine koruyucudurlar. Yani bu yardımlara ben k... Devamını Gör