Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Suriye: Seçim Sonuçları, Ankara-Şam İlişkilerini İyileştirebilir

 > 
3PAYLAŞIM

Suriye'den Seçim Yorumu

Reuters'a konuşan Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye'deki seçim sonuçlarının, Ankara-Şam ilişkilerini de olumlu yönde etkileyebileceği yorumunda bulundu.

Türkiye'de Pazar günü yapılan genel seçim sonuçlarını değerlendiren Mikdad, AK Parti'nin TBMM'deki çoğunluğunu kaybetmesi ile Suriye-Türkiye ilişkilerinin iyileşmesi için uygun ortam doğduğunu söyledi.

Mikdad, Suriye'deki iç savaşın durumuna ilişkin açıklamalarda da bulundu. Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye'nin Esad karşıtı silahlı örgütlere yardım ettiğini söyleyen Mikdad, bu nedenle sahadaki örgütlerin ilerleme kaydettiğini tekrarladı.

'ARTIK DAHA GÜVENDEYİZ'

Ülkesinin önceki yıllarda daha fazla baskı altında olduğu günlerden geçtiğini ifade eden Mikdad, "Daha önce Şam bile doğrudan tehdit altındaydı. Bugünlerde kesinlikle böyle bir tehdit söz konusu değil. Humus, Hama güvenli, şimdi Kalamun da güvenli" dedi.

İyimser olmalarının iki nedene dayandığını belirten Mikdad, bunlardan birincisinin 'Suriye ordusunun gücü ve moralindeki yükselme' olduğunu söyledi. Mikdad, ikinci nedenin de 'İran, Rusya ve Hizbullah'ın verdiği destek' olduğunu kaydetti.

Suriyeli bakan, ordunun ilerleyen günlerde daha başarılı olmasını umut ettiklerini ifade etti.

Sputnik Türkiye

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir