Görüş Bildir
Haberler
Sur'da Belli Bir Bölgede Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi

Sur'da Belli Bir Bölgede Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi

ATKN
12.03.2016 - 23:03 Son Güncelleme: 13.03.2016 - 09:08

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı, Gazi Caddesi'nin tamamı ile Cevat Paşa ve Dabanoğlu Mahallesi'nin 4 sokağında sokağa çıkma yasağının kaldırıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sur Kaymakamlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

'İlçemiz sur içinde bulunan 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi caddesinde kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütü mensuplarınca sokak aralarına oluşturulan barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alma adına 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş idi.

Söz konusu sokağa çıkma yasağı güvenlik güçlerince icra edilen operasyonun nihayete ermesi, alanın terör örgütü mensuplarından temizlenmesi, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ve kamu düzen ve güvenliğinin tekrar sağlanması nedeni ile Gazi caddesinin tamamı, Cevatpaşa mahallesinin tamamı, Dabanoğlu mahallesinde bulunan Marangoz sokak, Miras sokak, Süleyman Nazif sokak ve Varol sokak için 13.03.2016 Pazar günü saat 08.00 itibari ile kaldırılmıştır. 

Geri kalan mahallelerimizde var olabilecek tuzaklamaların imha edilmesi ve ilgili alanın vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde kullanımına uygun hale getirilmesi için arama- tarama faaliyetleri devam ettiğinden sokağa çıkma yasağı bir müddet daha devam edecek olup yasağının kaldırılması ile ilgili karar ayrıca duyurulacaktır.

Vatandaşlarımıza kendi can ve mal güvenliği için alınan bu tedbire sağduyu ile riayet etmeleri nedeni ile teşekkür ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

Sur Kaymakamlığı

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Belki kurunun yanında yaş da yanıyordur ama insanlar, devletin yeniden egemenliğini kurması gerektiğini görebiliyorlardır inşallah.. O teröristler oralarda e... Devamını Gör