Görüş Bildir
Haberler
Soylu 'Hukuk Okuyacağım' Demişti... Bakan Gül: 'Fakültelere İhtiyaca Göre Öğrenci Alınmalı'

Soylu 'Hukuk Okuyacağım' Demişti... Bakan Gül: 'Fakültelere İhtiyaca Göre Öğrenci Alınmalı'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Hukuk okuyacağım' sözlerinden bir gün sonra, hukuk fakültelerine ihtiyaca göre öğrenci alınması gerektiğini söyledi. İki bakan daha önce de Soylu'nun 'Mahkeme kararı arkamızdan gelsin' sözleri nedeniyle karşı karşıya gelmişti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise bugün katıldığı bir sempozyumda hukuk fakülteleriyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise bugün katıldığı bir sempozyumda hukuk fakülteleriyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Ankara’da düzenlenen ‘Hukuk Eğitimi Sempozyumu’nda konuşan Gül, konuşmasında bazı yargı kararlarının toplum tarafından kabul görebileceğini, bazılarının ise yargıya güveni zedeleyebileceğini ifade ederek, her iki sonucun da yargı mensubunun elinde olduğunu söyledi. 

Bu vasıfları sağlayan unsurun eğitim olduğunu belirten Gül, üniversite sınavlarında hukuk fakültelerine giriş sıralamasının 100 bine yükseltilmesinin, hukuk fakültelerindeki eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik olduğunu kaydetti.

'Nitelikli hukuk, nitelikli hukukçuyla ancak mümkün olur' diyen Gül, yargı çalışanlarının aldıkları eğitimin, verdikleri hizmetin çıtasını belirleyici olduğunu kaydetti.

Güncel hukuk vizyonunun kapısından girmediği, akademik kadrosunun yetersiz olduğu bir binaya hukuk fakültesi tabelasının asılmasının orayı hukuk fakültesi yapmayacağını ifade eden Gül, 'Hukuk fakültesi, hukuk mantığının orada nakşedildiği, yansıtıldığı bir laboratuvardır. Bir ömür boyu sürecek adalet yolculuğunun ana dilinin öğretildiği, bu işin adeta beşiğidir' diye konuştu.

"İhtiyaca göre öğrenci alınmalı"

"İhtiyaca göre öğrenci alınmalı"

Hukuk fakültelerine ihtiyaca göre öğrenci alınması gerektiğini kaydeden Gül, sempozyumun sonuçlarının da Yükseköğretim Kurulu tarafından dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Soylu ile Gül arasında daha önce yaşananlar için 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
9
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sirius

bakanlar çarpışıyorrr:)

denemecelersss

mhp ile mill görüş hareketi çarpışıyor daha detaylı bakarsan.

Gökçe

Bende iç işleri bakanlığı okumak istiyorum, nereye baş vuruyoruz?

Gökçe

(lütfen şaka olduğunu anlamayanlar cevap yazmasın)

çevrimdışı

Sayın bakan 20 yıldır bunu yapmış olmanız gerekmez miydi zaten sadecw Kayseri de 4tane üniversite var. hangi kalite hangi ihtiyac