Sosyal Mesafeye Bayram Arası: Adalar ve Sahiller Tatilci Akınına Uğradı

 > 
29PAYLAŞIM

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar yurdun dört bir yanındaki turizm bölgelerine akın etti. Normalde 15 bin kişinin yaşadığı Marmara adalarının nüfusu bayram tatilinde 150 bine ulaştı. Sahillerde yaşanan yoğunluk endişe yaratırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım" diyerek vatandaşları uyardı.

İstiklal Cadddesi'nde dün akşam saatlerinde yoğunluk böyle görüntülenmişti. 👇

Neredeyse adım atacak yer kalmayan caddede vatandaşların büyük bir kısmının da maskesiz olduğu belirtilmişti. Büyükşehirlerdeki manzara bugün de pek değişmedi.

Adalar'a gitmek ve Boğaz turu yapmak isteyenler Eminönü İskelesi'nde yoğunluk oluşturdu. Vapurlar tıka basa doldu.

Vapur iskelelerindeki kalabalık yapılan anonslara rağmen koronavirüs tedbirlerini umursamadı.

"Kalabalıktan korkuyoıruz ama evde bunaldık"

Adalar'a gitmek için ailesiyle birlikte Eminönü'ne gelen Abbas Şener, kalabalıktan korkmasına rağmen evde bunaldıklarını söyledi. 

Bayram tatili için ailesiyle Ankara'dan İstanbul'a gelen Ramazan Tekel ise, “Adalara gezmeye gidiyoruz. Ankara'dan geldik. Önce Ayasofya'yı gezdik. Sultanahmet'i gezdik. Şimdi de adalara gidiyoruz. Çok sıcak ve kalabalık ama yapacak bir şey yok gezmek için geldik Ankara'dan" şeklinde konuştu.

İstanbulluların akın ettiği Adalar'da da sosyal mesafeye dikkat edilmedi. 👇

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, toplam nüfusu 15 bin olan Avşa, Marmara ve Paşalimanı adalarına bayram tatili için yaklaşık 150 bin kişinin geldiğini söyledi.

Ülke genelindeki birçok tatil beldesi de ziyaretçilerin akınına uğradı. Antalya, Muğla, Kuşadası, Kocaeli, Çeşme en fazla yoğunluğun yaşandığı bölgeler oldu.

Mersin Kızkalesi'nde otel ve işletmelerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sahile giden vatandaşları sosyal medya hesabından şu sözlerle uyardı: “Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım.”

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir