Sosyal Medyanın Mizahşörlerinden Gününüzün Keyfini Arttıracak Haftanın En Komik 15 Mention'ı

-

Sosyal medyanın goygoycuları, bu hafta da karşılaştıkları haberlere ve olaylara yorumlarını esirgemediler. İşte gününüzün keyfini arttıracak en eğlenceli 15 mention. :)

1. Türkiye'de "Yüzsüz Adamlar"

2. Hala kabullenemedik.

3. Anında, hemen. :)

commentselalesi

4. Azıcık farklı adamlara sinirlenelim, sıkıldık.

5. Baklavada bıraksaydınız... :)

atavratmention

6. Kafamız karıştı.

7. Olayın arka planı.

8. Bakış açısı farkı. :)

9. Bir cisim yaklaşıyor?

10. Call of Duty. O daha vefalı.

11. Demek böyle oluyor bu işler.

12. Bu sözü de söylemiştir kesin...

13. Bölüm sonu transferi.

14. Hayırlı olsun. :)

15. Estağfurullah. O bize isim koysun.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mr-opposition

İnsanların ten rengi ile dalga geçmek epey komikmiş, evet.

tospuklan

dark humor diye bir şey duymadın hiç sanıırım

bugra-ertunga

evet komik amına koduğumun duyarcısı siktir gir buradan

mr-opposition

Eğitimsiz Amerikan ergenlerinin yaptığı esprileri çok havalı bir şeymiş gibi özene bezene "dark humor olm bu" diye savunmaya devam edin o halde siz. İleride çok bakıp güleceksiniz bu tavırlarınıza. Dark humor dediğin şey bacanaklarınla kurduğun whatsapp grubunda olur. Sen git Onedio'nun yurt dışı şubesi Buzzfeed'de böyle bir paylaşım yapmayı dene bakalım, başına neler geliyor.

tospuklan

belki de yüzyıllarca siyahileri köle olarak kullanmış bir ülkede bu durum kara mizah yaparken kullanılamayacak kadar hassas bir konu haline geldiği içindir ne dersin? Asıl sen USA'den transfer ettiğin kültüre göre tanımlıyorsun bazı şeyleri problemin o bence. Türkiye tarihi boyunca siyahilere yönelik ırkçılık içeren bir cümlenin öznesi bile olmadığı için sokakta ilk kez siyahi gören birinin onunla fotoğraf çektirmek istemesi ırkçılığa girmez mesela. Hiç görmediği için bir ünlüye rastlayıp selfie çektirmek istemekten farksız bir reflekstir. Ancak Amerika'da bu hareket anlamsız bulunarak art niyet içeriyor olması muhtemel bir hareket olarak algılanıp ırkçılık tanımına dahil edilebilir doğal olarak. Dünya senin buzzfeed diye bir site olduğunu bilmeni sağlayacak kadar global fakat kültürler o kadar global değil kardeş biraz daha sakince eğrisiyle doğrusuyla farklı açılardan değerlendirmeni tavsiye ederim bu konuyu.

mr-opposition

Ten rengi ile dalga geçecek, üzerinden mizah kasabilecek kadar çaresiz ve tahıl beyinliyim diyorsan doya doya gül kardeşim yukarıdaki paylaşıma. Ben rahatsız oldum ve bunu belirtme hakkım var. "DUYAR KASIYO EHEHEH DARK HUMOR CAHİL EHEHE" diye yapışan elemanlar sizlersiniz. Siyahi arkadaşlarım oldu ve yukarıdaki paylaşımı görseler mosmor olurlar muhtemelen. Bunların çoğu üniversiteden bu arada yani Türkiye'de yaşamış kişiler. Burada bana ne anlatırsan anlat ben böyle bir seviyesizliği asla kabul edemem, böyle insanları da çevremde bulundurmam. Basit.

tospuklan

ben sana duyar kasma cahil gibi ithamlarda bulunmadım. Aksine bana karşı tahıl beyinli yakıştırmasını yapan sensin. Ama bu durumda söyeyebilirim sanırım. Irkçılık olarak değerlendiğin bir durumda hakkı yenilen insanı savunma konusunda bu kadar duyarlıyken hiçbir şekilde sana hakaret veya saldırıda bulunmamış birine tahıl beyinli demek konusunda aynı duyarlı tarafın pek harekete geçmiyor gibi. Hayatta başarılar.

mr-opposition

Sürdürmek istemiyorum daha fazla.

bilemiyorumaltan_

#5 doğru lan :)

coldhearted

15'de ki arkadaş benden yakışıklı hey maşallah.

culog

#15 O ne olm cehennem bekçisi gibi lan.Crowly görse cehennem kapısına diker.

ok-optum-by

#5 geçmişte avrupa'nın ne yobaz, pislik olduğunu bilmeyen cahilin yorumu. Biz yobazlığı avrupa'dan aldık...

muhalif-kursad-zafer

Onlar bilim insanlarını "cadı" diye yakıyordu, biz de "kâfir" diye asıyorduk.. Ama yukarıda söz edilen yobazlık yeni bir mâmül.. Cumhûriyetin kuruluş dönemlerinde yoktu, sonradan ithâl edildi..

Görüş Bildir