Sony'nin Satın Aldığı Bulut Tabanlı Oyun Şirketi Onlive Ay Sonunda Kapanıyor

 > 
3PAYLAŞIM

Sony bugün itibarıyla online oyun yayını hizmetleri sunan OnLive ‘ı satın aldığını duyurdu. Ancak OnLive Sony’nin yeni bir organı olarak hizmet etmeyecek. Şirket aksine 30 Nisan’da kapılarını tamamen kapatacak.

İlk etapta Sony’nin PlayStation Now ‘ı güçlendirmek için gerçekleştirdiği düşünülen satın almanın perde arkasında bambaşka planlar yatıyor. Söz konusu satın almayla birlikte PlayStation Now yine güçlenecek ancak bu OnLive’ın yayın katkılarıyla olmayacak. Daha ziyade San Fransiscolu şirketin elinde bulundurduğu patentler , PlayStation Now’ın gelecekte rakipsiz bir yayın platformuna dönüşmesinde önemli rol oynayacak. Satın almanın rakamsal detayları basınla paylaşılmadı ancak OnLive’ın elinde bulundurduğu patentlerin değeri yüz milyonlarla ifade ediliyor.

Bulut üzerinden video oyunu oynatma gibi yenilikçi bir fikirle hayata geçirilen OnLive daha önce de iflasın eşiğinden dönmüş, aldığı yatırımlar neticesinde kısa bir süre sonra yeniden toparlanmıştı. Şirket sonuç olarak 30 Nisan’da kendini tamamen imha edecek. Onlarca şirket çalışanının akibeti ise henüz bilinmiyor. 

LOG

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir