Son Günlerin En Çok Konuşulan İsimlerinden Av. Gönenç Gürkaynak Kimdir?

0PAYLAŞIM

Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden Gönenç Gürkaynak kimdir?

Gönenç GÜRKAYNAK, 1976 Ankara doğumludur. Lisans Eğitimini 1997 Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.Ankara Ünivesitesi Hukuk Fakültesinden  mezun olduktan 1 yıl sonra, 1998 yılında İstanbul Barolar Birliğinde mesleğe başlamıştır.

Lisansüstü eğitimi için Amerika’ ya giden ve Harvard Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Avukat Gönenç Gürkaynak, 2004 yılında avukat olarak Galler ve İngilere Barosu'na kabul edilmiştir.

Ancak 2005 yılında ise Türkiye'ye dönerek mesleğe devam ederken aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi (2005-2006), Sabancı Üniversitesi (2005-2006) dersler vermiştir.İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyeliği yapan Gürkaynak, 2004 yılından bu yana Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Av. Gönenç Gürkaynak , ELIG Gürkaynak Ortak Avukat Bürosunun kurucusudur. ELIG Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu 85 hukukçuyla faaliyet gösteren avukatlık bürosudur.

Av. Gönenç Gürkaynak, 2001 yılında ''Hukuk ve Ekonomi (Law & Economics)'' metodunu Türkiye'ye taşıyarak, kitap çıkarmıştır. Av. Gürkaynak meslek hayatında rekabet hukuku, internet hukuku, yolsuzlukla mücadele mevzuatı ve politikaları, hukuk ve ekonomi, ifade özgürlüğü  ve kamu hukukunun ekonomi politiği alanlarında uluslararası akademik çalışmalara imza atarak adını duyurmayı başarmıştır.

Av. Gönenç Gürkaynak, İstanbul ve New York barolarına kayıtlı avukatlık yapan meslektaşı olan Serra Gürkaynak ile evlidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir