Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Son Günlerde Gündemde Yer Alan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Kimdir?

63PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun son günlerde gündem yer alan ve öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Peki Fahrettin Altun kimdir?

Fahrettin Altun 1976 Almanya doğumlu.

1976 yılında Almanya'nın Stuttgart şehrinde doğan Altun 1998'de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi ve doktorasını da 2006 yılında İstanbul Üniversitesi'nde tamamladı.

Fahrettin Altun 2002 ve 2003 yıllarında misafir araştırmacı görevlisi olarak Utah Üniversitesi'nde bulundu.

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin kurucu akademik kadrosunda yer alan Altun, 2015-2017 yıllarında İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak görev aldı.

Altun'un ismi özellikle SETA İstanbul Genel Koordinatörü iken yaptığı araştırmalar ile ön plana çıktı.

Siyaset, dış politika, ekonomi, toplum ve medya, hukuk ve insan hakları, güvenlik, strateji, eğitim ve sosyal politikalar, Avrupa araştırmaları yapan SETA'nın yayınladığı raporlar ve yaptığı araştırmalar ile kamuoyunda geniş yer buldu.

Fahrettin Altun bu döneme kadar TRT'de de program yaptı.

TRT 2 ve TRT Haber kanalında yayınlanan Ayrıntı programını hazırlayıp sundu. TRT 1’de Enine Boyuna ve TRT Haber’de Dışa Bakış adlı televizyon programlarına yorumcu olarak kaktı sağladı.

15 Temmuz sonrasında yazdığı kitaplar ve araştırma makaleleri ile birlikte gündemde yer almaya devam etti.

“Milletin Zaferi: 15 Temmuz”, “Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi”, “Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler” ve “15 Temmuz’da Medya” kitaplarının yazarları arasında yer almıştır.

Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Temmuz 2018’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak atandı.

Fahrettin Altun Boğaz'daki Araziyi Vakıflar'dan Aylık 258 TL'ye Kiralamış - onedio.com
Fahrettin Altun Boğaz'daki Araziyi Vakıflar'dan Aylık 258 TL'ye Kiralamış - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oktay-dereli

ÖNÜNE GELENE PROFESÖRLÜK VERMİŞLER.

yedek09212120

ÖNÜNE GELENE YORUM HAKKI VERMİŞLER.

Görüş Bildir