Sol Elini Neden Genelde Cebinden Çıkarmıyor? MasterChef'in Sert ama Yufka Yürekli Şefi Mehmet Yalçınkaya Buralara Hiç de Kolay Gelmemiş

1PAYLAŞIM

Türk medya kralı olarak adlandırılan Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan bol reytingli programlardan biri de, Masterchef Türkiye. Aşçılık marifetlerini sunan yarışmacılar; Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın beğenisini kazanmak için hararetli bir mücadelenin içindeler.

Tabii Masterchef Türkiye'de başarılı yarışmacılar kadar şefler de büyük ilgi görüyor. Özellikle Türkiye'nin en önemli aşçılarından biri olan Mehmet Yalçınkaya veya diğer bir deyişle Mehmet Şef, geniş kitleler tarafından çok seviliyor. İşte Mehmet Şef'in hayat hikayesi ve başarıları...

Füzyon mutfağının başarılı temsilcilerinden biri

Mehmet Şef, füzyon mutfağı akımının en önemli temsilcilerinden biri olarak bilinir. Füzyon mutfağı, farklı mutfak kültürlerinin bir araya getirilerek ortaya çıkan tariflerin olduğu bir mutfaktır. Bu mutfağın ürünleri herhangi bir mutfağın mensubu olarak kabul edilmez.

İstanbul Yemek Akademisi'nde eğitim aldı

Füzyon mutfağı konusunda oldukça başarılı olan Mehmet Şef, 30 yaşındayken İstanbul Yemek Akademisi'ne katıldı.

Mehmet Şef Culinary dergisinde boy göstermiş şeflerden biri

İstanbul Yemek Akademisi'nde sindirim sistemi ve insan anatomisi üzerine eğitim alan Mehmet Şef'in spesiyalleri ilerleyen yıllarda en ünlü gurme dergilerinden biri olan "CULINARY"de yayımlandı ve geniş kitlelerin ilgisini toplamaya başladı.

Mehmet Şef yemek yarışmalarındaki başarıları ile gündeme geldi

2008 yılında her 4 senede bir kez düzenlenen yemek yarışmasının A kategorisinde dünya üçüncülüğü unvanını kazanmayı başardı. Bu önemli başarının ardından 2012 senesinde Turculina takımının direktörlüğünü üstlenerek Dünya Aşçılar Olimpiyatları'nda ikincilik kürsüsünün sahibi oldu. Prestijli yarışmalarda derece elde ederek kariyerinde hızla yükselişe geçti.

Aşçılık alanında saygın ödül törenlerinde kürsüye çıkmayı başardı

2018'de 500 bin kişinin katıldığı halk oylamasında En İyi Şef Ödülü'ne layık görülmeyi başaran Mehmet Şef, hem ulusal hem de uluslararası birçok madalya ve ödüle layık görülmüş isimlerden birisi.

Mehmet Şef'in sol elini genelde cebinden çıkarmamasının sebebi yürek burkan bir hikayeye dayanıyor

3 sezondur Masterchef Türkiye programında jüri üyesi olarak ekranlara çıkan Mehmet Şef'in genellikle sol elini pantolonun cebine sokmasının arkasında üzücü bir anı yatıyor. Hayatını mutfağa adamış olan Mehmet Yalçınkaya, sol elindeki parmakları kaybetmesine neden olacak bir kaza geçirmiş.

Mutfakta kıyma makinesinden etleri geçirirken bir anda sol elini makineye kaptıran Mehmet Şef, 3 parmağını bu kaza sonucunda kaybetti. Bu olayın sonucunda sol elinde üç parmağı olmayan Mehmet Şef, genelde elini cebinden çıkarmayı tercih etmiyor.

Film ve Dizi Severleri Böyle Alalım! Netflix'te Aralık Ayında Yayına Girecek Yapımlarla Yine Ekrana Kilitleneceğiz! - onedio.com
Film ve Dizi Severleri Böyle Alalım! Netflix'te Aralık Ayında Yayına Girecek Yapımlarla Yine Ekrana Kilitleneceğiz! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
astronotomi

Belli ki sol elini göstermek istemiyor neden insanların gözüne gözüne sokuyorsunuz. Göstermek isteseydi kameralardan saklaması.

Görüş Bildir