Sokak Canlılarının Muhteşem Değişimi

-

Sihirli Değnek

Hope For Paws adlı eli öpülesi kuruluş, sokak hayvanlarını pisliğin içerisinden çekip alıyor. Dünyanın pisliğine masum halleriyle bulanmış dünyanın süsleri, bu kuruluş sayesinde ait oldukları hayata kavuşuyor.

Kuruluş Eldad Hagar tarafından kuruluyor.

Hope For Paws 2008 yılında Eldad Hagar adlı İsrail asıllı bir hayvansever tarafından kuruluyor.

Ünlenmesi uzun zaman alıyor.

İlk dönemlerinde amatör olarak çalışıyorlar. Bir üne kavuşmaları ise zaman alıyor. Çünkü gerekli tedavi masrafları, bakım masrafları ve yiyecek masrafı faturayı kabartıyor. Bu fatura topluma gösterilip yardım beklenince karşılarına koca bir duvar gibi "yeryüzünde bu kadar aç insan varken" ve "yardım için verdiğimiz paralar gerçek adresine teslim ediliyor mu?" kalıpları çıkıyor.

Bu kuruluş, dünyada sadece insanların yaşamadığını hatırlatmak için de var.

Hope For Paws ise yardımlarını video ile kayıt altına alıp bunları sosyal mecrada duyurarak hem "yardım için verdiğimiz paralar gerçek adresine teslim ediliyor mu?"  kalıbını yıkıyor hem de "yeryüzünde bu kadar aç insan varken" kalıbını genişleterek "yeryüzünde bu kadar aç insan ve hayvan varken" kalıbını merkeze yerleştiriyor.

Çalışma Sistemi

Hope For Paws'ın belli bir üne sahip olduğu bölgelerde kuruluş merkezine yardıma muhtaç olan bir canlı olduğu konusunda çağrı bırakılıyor. Yola koyulan Hope For Paws ekibi terkedilmiş ve yardıma muhtaç canlının olduğu bölgeye giderek onu oradan alıp kendi merkezlerine getiriyor. Temizlik, aşı, tedavi işlemlerinden sonra mesele bu canlıya bir ömür boyunca sahip çıkacak birini bulmaya geliyor.

Sevginin Dili

Bazen uysal bazen ise hırçın canlılarla karşılaşıyorlar. Ama konuşulan dil hep aynı. "Sevginin Dili"

Bu videoda ise minik arkadaşımız oldukça sert tavırlar sergilese de, içgüdülerindeki "insanlar kötüdür" güdüsünü yıkıp sevginin diliyle uysallaşıyor.

Masumiyet

Onlar masum. Onlar hırslı değil. Onlar menfaat sahibi değil. Birazcık sevgi bile onlar için büyük bir ödül. Ve yeri geldiğinde bununla yetinebilirler.

Terkedilmiş ve perişan canlılara ömür adamak ise her babayiğidin harcı olmasa gerek.

Hope For Paws ise yapılması zor olanı yapmış. Bu masumiyet abidelerine ömürlerini adamış. Bu oldukça zordur. Kendi hayatından ve yaşantısından feragât etmek her babayiğidin harcı değil.

Siz de yardım elinizi uzatabilirsiniz !

Kuruluşun resmi sitesi :

http://www.hopeforpaws.org

Bu site vasıtasıyla 5 dolarlık cüzzi bir yardım yapabilirsiniz.

Bu videonun Hope For Paws Örgütü ile herhangi bir alakası yok. Bu video GoPro kamera takılmış bir köpeğin bir günlük hayatından bize kesit sunması için ideal bir çalışma.

Bazı "insan" diye tabir edilen canlıların, hayvanlara olan davranışları saç baş yoldurtmaya yeter de artar bile. Hiç anlam verememişimdir, bir insan bir köpekten ne ister? Medeniyet herkese nasip olmaz. Merhamet herkese bahşedilmez.

Bu video ise bir sokak köpeği ile empati kurmak adına oluşturulmuş bir spot.

Bu videonun da Hope For Paws kuruluşu ile bir ilgisi yoktur. Bağımsız olarak hazırlanmış bir spottur. Empati kurmakta güçlük çekenler için hoş bir çalışma.

Bonus Video (İnsandan hayvana değil, hayvandan insana şefkat ve merhamet içerir)

Herhangi bir açıklamaya gerek yok aslında. Karşılıksız ve menfaatsiz sevgi kadar saf olan bir şey yoktur bu yeryüzünde. Yüreğinize dokunması dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-grimes

Acayip derecede ağladım , hıçkıra hıçkıra , neyseki hala böyle iyi insanlar var , böyleleri bu dünyaya daha fazla gelmeli , ve ciddi anlamda ya kelimeler tükendi şuan , nasıl canlanları yanmış , nasıl korkuyorlar , nasıl titriyolar , ama sonunda nasılda mutlular , o sondaki manzaralarda öyle bi sevindim ki anlatılamaz , ve şunu dedim , kesinlikle böyle bir projeye yardım etmek istiyorum , ya şimdi ya da gelecekte , ama emin olduğum tek bir şey var bu masum canlıların daha fazla acı çekmesine dayanamıyorum.

ahmetcan.oral.5

Aklıma yıllar evvel gördüğüm bir video geldi. Taksimde iki tinerci yaşlı bir adamı dövüyodu. Taksim'in ortasında o kalabalığa rağmen kimse de buna tepki göstermiyordu. Tepki gösteren tek şey oradaki bi sokak köpeğiydi. Sokak köpeği o iki tinerciyi durdurmak için epey bir uğraşmıştı. Sonunda tinerciler çekip gitmişti. O son videoyu izleyince aklıma o geldi.

062154

Cennetin Anahtarı 'Merhamet'tir..

miss-simpson

kelimelerin tükendiği noktadayım.

tolga-caliskan

Çok detaysız videolar yarım saatlik videoları 5dk ya indirmişler hepsini izleseniz daha bir duygulanırsınız

Görüş Bildir