Sizleri Sevmiyoruz! Toplumun Büyük Bir Kesiminin Aşırı Gıcık Olduğu 15 İnsan Tipi

-

Toplumun büyük bir kesimini rahatsız eden insan türlerini sizler için derledik. İbret alalım dostlar :)

1. Sabahtan akşama kadar Cool Lime öven insan.

2. Ota boka vatan haini diyen insan profili.

3. Türkçe dublaj izleyenler.

4. Renkli lens takan insanlar.

5. Kilitli hesaptan menşın atmak.

6. Babet çorapta ısrar edenler.

7. Hala deodorant sıkmayanlar.

8. Whatsapp'a story atan insan.

9. Yürüyen merdivenin solunda duranlar.

10. Babasına peder diyen model.

11. Şekerli parfüm kullanan kişi.

12. Mesajlara geç cevap vicdansız.

13. Biraz tempo.

14. Bir tek dert onlarda var sanan telefonla bağırarak konuşanlar

15. Arabada story atanlar.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysdemir

Çoğunluğa katılıyorum. Ama şu deodorant sıkın muhabbeti de beni sıktı ya bence asıl itici sizsiziniz herkesin ağzında bir deodorant sıkın lafı.. size inat sıkmıyorum kardeşim artık. SIKMAYIN. SIKTIRMAYIN.

ornitofobik-psikolog

Ben de hiç bir haltı beğenmeyip insanları ötekileştiren onedio yazarlarından nefret ediyorum. Bi rahat bırakın insanları. Size ne lan ?

musikisinas-don-vito

Genelde altyazılı izlemeye çalışıyorum ama dublajlı izleyenlere neden saldırıldığını anlamıyorum. Kaldı ki bazı filmler dublajlı izlenir. Özellikle aksiyon filmlerinde altyazıyı değil aksiyonu takip etmek ister insanlar. Ya da gözü bozuktur, film izlerken sürekli altyazı okumak gözlerini yoruyordur, bize ne?

musikisinas-don-vito

Ama şu telefonla bağıra bağıra konuşma meselesi, özellikle kapalı alanlarda. Bunu ırkçılık olarak algılamayın ama Araplar ve Kürtlerde çok var bu. Otobüste herkes sessizce seyahat ediyor. Arkamda Kürt bir genç var, yan koltukta da iki arkadaşı. Zırt pırt birini arıyor, yarım saat konuşuyor, önemli bir şey de değil boş goygoy. Yer yer Türkçe yer yer Kürtçe konuşuyor. Türkçe konuşurken ses tonu alçalıyor, normal seviyeye iniyor ama Kürtçeye döndüğünde başlıyor desibel rekoru kırmaya. Bunun sebebini gerçekten merak ediyorum. Aynı durum Araplarda da var. Muavinle Türkçe konuşuyor normal tonda, yanındakiyle Arapça konuşmaya başlayınca başlıyor bağırmaya. Bu dillerin fonetiğinde mi problem var anlamadım ama münferit bir olay değil bu, gayet yaygın olarak gözlemliyorum ve artniyetli de yapılmıyor. Bağıran bağırdığının farkında değil, çok ilginç.

esen-miray-yilmaz

Diğer insanların anlamadığı bir dili konuşurken o kişilere özgüven geldiğini düşünüyorum, bir de empati yapma yetileri yok ve görgü kurallarından bihaberler bence.

musikisinas-don-vito

Olabilir, farklı dil konuşurken ayrıcalıklı olduğunu hissedip herkese göstermek gibi bir heves belki de....

ayna-efendi

her filmin dublajı iyi değildir, ama bazı dublajlar var ki filmin orijinalinden bile çok iyidir yüzüklerin efendisi dublajı mesela bence türkiyedeki gelmiş geçmiş en iyi dublajdır, bir de rocky filmlerinde stalloneyi sezai aydının seslendirmesi de ayrı güzeldir, kürdce meselesine ben de bir şeyler eklemek istiyorum; üniversitede kütüphanedeyken şahit oldum, bir çok insan sessiz çalışma salonunda dikkatli olurken, kürd bir kız gelmiş yüksek sesle telefonda konuşuyordu, başka bir olay var ki bu çok ilginç gelmiştir bana, benim evin yukarısında öğrencilerin oturduğu apartman vardı orada iki kürd öğrenci vardı aynı duraktan otobüse biniyoruz, bunlar kendi aralarında hep türkçe konuşur ama durağa vardığımda kürdce konuşmaya başlarlardı

musikisinas-don-vito

Kürt bir arkadaşım vardı, o da bir gün durakta bekliyormuş, ondan başka bir kadın ve iki genç daha varmış. Bu iki genç Kürtçe olarak kadının çantasını alıp ne yöne kaçacaklarını filan tartışmaya başlamışlar Kürtçe. Bu da onlara dik dik bakarak telefon gelmediği hâlde "Sizi anlıyorum" demek için telefonunu kulağına götürüp Kürtçe konuşmaya başlamış, tek kelime etmeden durağı terk etmişler. Kadının hiçbir şeyden haberi yok tabi o ortamda.

selcuk.savran.1

altyazılı film izlemenin havalı olduğunu düşünenlere uyuz oluyorum kim nasıl izlemek isterse izlesin aq dünyanın en iyi dublaj sanatçılarına sahibiz çevirdikleri hiçbir film izlenemeyecek derecede değil

ulas-c.-cakmak

Böyle ota boka sürekli laf söyleyen, tek yeteneği başkalarını eleştirmek olan tipler nedense hep ezik ve bir baltaya sap olamamış tipler oluyor. Mantık çerçevesinde bir eleştiri yaparsın anlarım örneğin deodorant kullanma gibi. Ama sırf laf olsun diye konuşunca kendinizi rezil ediyorsunuz. Tayyip zihniyetinin farklı sürümü. O zaman başka biriside geceleyin sokakta dolaşanlar, içki içenler diye bir liste hazırlasın nasıl olur?

Görüş Bildir