Siyasi Görüşüyle Tepki Çeken Kanye West Bir Tartışmada "Kölelik Seçimdir" Dedi, Ağzının Payını Aldı!

-
Abone ol

Kanye'nin köleliğin bir seçim olduğunu söylemesi üzerine TMZ'den Van Lantan "Başka bir şeye dönüştüğün gerçeği bana inanılmaz derecede acı veriyor, bana göre, bu gerçek değil" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/michaelblackmon...

Çoğumuzun bildiği gibi Kanye olaylı bir hafta geçirdi. Önce Trump'a olan sevgisini ilan etti ve "Amerikayı Yeniden Harika Yap" sloganlı şapka taktı, Obama'yı yerden yere vurdu ve sağcıları bayağı heyecanlandırdı.

Salı günüyse TMZ'nin Los Angeles'taki stüdyolarını ziyaret eden Kanye West, "özgür düşünceden" Trump'a, ve hatta köleliğe kadar bütün tartışmalı düşüncelerini ortaya koydu.

Kanye West TMZ haber odasını TRUMP, KÖLELİK VE ÖZGÜR DÜŞÜNCE üzerine karıştırıyor. Çok daha FAZLASI yaşandı... Ve bugün @TMZLive 'da havai fişekler patlıyor. Şov saatleri için yerel listelerinizi kontrol edin."

"400 yıl sürmüş kölelikle ilgili bir şeyler duyunca --- 400 yıl sürmüş? Bu kulağa bir seçim gibi geliyor." diyen Kanye, "400 yıl boyunca oradaydınız ve hepinizsiniz. Sanki zihinsel olarak hapishaneye konulmuşuz" diye devam etti.

Bu duruma TMZ'de kafalar hemen dönmüş tabii...

Sonra yaşananlarsa ilginç. Kanye, TMZ çalışanlarına düşüncelerini belirttiği için "özgür olup, özgür düşündüğünü" düşünüp düşünmediklerini sormak amaçlı bağırırken bir çalışan direkt olarak kendisiyle tartışmaya girdi.

"Gerçekten hiçbir şey düşündüğünü düşünmüyorum" dedi Van Lathan

"Şu an yaptığını düşündüğüm şey aslında düşünce yokluğu.

"Kanye, kendi düşüncenle yetkilisin, ne istersen düşünmeye yetkilisin, fakat söylediğin her şeyin arkasında gerçek ve gerçek dünya, gerçek dünya sonucu var.

"Ve sen müzik yaparken, bir sanatçı olur ve bir dahi olarak istediğin hayatı yaşarken, toplum geri kalanındaki bizler hayatımızdaki bu tehditlerle yaşamak zorundayız."

"İnsanlarımız için bir seçenek olduğunu söylediğin 400 yıllık kölelikten gelen bir marjinalleştirmeyle başa çıkmak zorundayız."

"Dürüst omak gerekirse, sen mantıksız şeyler söylemeyi seçerken biz her gün bu gerçeğin içine yürümek zorundayız.

"Özgürce düşünmek mi istiyorsun, sıkıntı yok. Senin özgür düşüncenle kendi özgür düşüncemle savaşacağım çünkü benimkinin içince yaşadığım ve değiştireceğim gerçekliğe dayalı bir temeli var, ama bunu düşmanlarım da benimle aynı takımdaymış gibi yaparak kazanacağım."

"Ve açıkcası, hayal kırıklığına uğradım, dehşete düştüm, ve kardeşim, başka bir şeye dönüştüğün gerçeği bana inanılmaz derecede acı veriyor, bana göre, bu gerçek değil."

Dersi verilen Kanye'nin yüzü her şeyi anlatır nitelikteydi.

TMZ'den bir kaynağın BuzzFeed News'e anlattığına göre çalışanlar West büyün odaya hitap etmeye başlayınca donup kalmışlar ve Lathan tartışmaya başlayınca ise iyice şok olmuşlar. TMZ'deki kaynak,"O anın yaşanmaması gerekiyordu" demiş.

Ama Kanye'nin söyleyecekleri bitmemişti. Son zamanlarda sağcı figürlerle takılan Kanye önce "Siyahi insanların, beyaz birisi siyahi birisini öldürünce ya da bir şapka takınca odaklanma ve hareket etme yatkınlığı var." dedi ve sonra devam etti: "Ama Şikago'da 700 çocuk öldürülünce sorun yok. Siyahi insanların siyahileri öldürmesi sorun değil!"

Yine de Lathan "Bu bir yalan!" diye ısrar etti.

Kanye tartışmalarını devam ettirmek için Lathan'a yaklaşmak istedi. "Eğer oraya gelirsem, benimle kavga etmeyecek misin?" diye sordu.

"TMZ'de Kanye West'e vurmayacağım" diye cevapladı Lathan.

Lathan daha sonra Kanye West'e "Sorumluluk sahibi olmalısın. Sesin çok büyük." şeklinde nasihat vermeye devam etti.

"Siyahi insanların sorunlarını çözmeye hayatlarını adamış insanlar var. Her gün insanlar bunun için uğraşıyorlar. Siyahi insanların beyazlar onları öldürene kadar siyahi hayatları umursamadığı anlatımı yanlış. Bu doğru değil."

Konu üzerine yorum yapması için ulaşıldığında Lathan BuzzFeed News'i TMZ'nin politika yazarına yönlendirmiş.

Kanye'nin başlıklarda olduğu bir haftanın ardından, insanlar Lathan'ın sözlerini gayet yerinde bulmuşlar.

"Centilmen kutsal ruhu yakalamış ve hepimizin düşündüğü şeyleri Kanye'ye yüzyüze söylemiş."

"Adamım, Kanye'ye söylediklerini söylediğin için teşekkürler."

"Kanye'ye dersini veren adamın Başkan olmasını istiyorum."

"Van Lathan en kalpten gelen azarlamayı yaptı. Dis ya da şımarık bir tweet veya kavgaya adam çağırmak değildi. Endişeyi ve hayal kırıklığını duyabiliyordunuz."

"Son bu. Bu olmalı. Bu lanet olası salak herif ile ilgili tek bir kelime daha duymak istemiyorum."

"TMZ'deki kardeşim Van Lathan Tanrı'nın işini yapıyor. Kanye West'e tek bir yalan konuşmadı. Muhabbet etmelerini sağlamak lazım."

Günün devamında Kanye West olayları açığa kavuşturmak için birkaç tweet attı.

"Kendimi açığa kavuşturmak için. Tabii ki kölelerin kelepçelenip, gemilere kendi istekleriyle konulmadıklarını biliyorum.

"400 yıl konusunu açtım çünkü bir 400 yıl daha zihinsel olarak hapsedilemeyiz. Özgür düşünceye şimdi ihtiyacımız var. Beyanım bile bir özgür düşünceydi. Sadece bir fikirdi.

"Bir kere daha yeni düşünceler takdim ettiğim için saldırıya uğruyorum."

Fakat nasıl olduysa, olayları açıklığa kavuşturmaya çalışırken, kölelikten kurtulup Amerika'nın en ünlü kölelik karşıtı aktivistlerinden biri haline gelen Harriet Tubman'dan yanlış bir alıntıda bulundu.

"'Bin köleyi özgürleştirdim. Eğer köle olduklarını bilselerdi bin tanesini daha özgürleştirebilirdim.' -Harriet Tubman"

İnsanlar hemen Tubman'ın bu sözü söylediğinin bir kanıtı olmadığını belirtmeye başladılar.

"Hayır, bir daha dene."

"Bilgi kontrolü: Harriet Tubman: 'Bin köleyi özgürleştirdim.' Sık sık Afrikan-Amerikan kölelik karşıtına atfedilen bu ünlü sözü onun söylediğine dair hiç kanıt yoktur."

Ve bu bilgiye ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu...

"Bu arada bu bilginin doğruluğunu kontrol etmek resmen 4 saniyemi aldı."

Özetlemek gerekirse:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-yesiltas

Kanye West tam şey değil mi ya nihat doğan

kerem-kasigur

hassstır oradan gene klasik amerika şovu. yine idiot amerikalıları uyutma tripleri ulan ipnenin evlatları bu lafım o cahil sese ve kendini hassas adam olarak konumlandıran diğer dalyaraağa. adamsanız kliplerdeki pornografiyi kaldırırsınız. ulan daha siz kendi ırkadaşınız kadınları ucuz orospu gibi pazarlamayı aşamadanız neyden bahsediyorsunuz dümbükler. deste deste paralarla tasmalarla buralarının yeni ağası biziz gibi mafyatik triplerinize son verirsiniz, kazandığınız paralarla o köle olarak getirilen atalarınızın topraklarına yardımda bulunursunuz, hassasiyet kasan o piç bunun zıttı davranan şarkıcıları red eder, o zaman oturur bazı şeyler dolu dolu konuşulur yoksa hassasiyet kasmak bu dünyada en son size hak lan sikimin kayınçoları. bunu aynen ikisininde yüzüne söylemek isterdim.

cherry-patates

Bu da Amerika'nın Nihat Doğan'ı ya! Salak.

viyol10sel

bunu yazmaya girmistim yorumlara :)))

pantheratigris

Her şey seçenekler arasından en iyisine inandığımız yolu seçmekle başlar. Ancak sonu köleliğe varacak seçeneği insanlar isteyerek seçmez. Sonucun nereye varacağını göremediği ve öngörüsü olmadığı zamanlarda insan seçimlerinde aldanabilir. Hayattaki fırsatlar kısıtlıysa ya da birileri tarafından özellikle kısıtlanıyorsa, kurtarıcı gibi düşünüp seçtiğimiz kişi ya da seçenek kesinlikle köleliğe götürecektir. Siyahiler ve tüm köleleşmiş insanoğlu bu tuzağa düştü. Kendimizdeki değerleri farketmeyip , kendimizden uzaklaştık ya da uzaklaştırıldık. Kendimize değil başkasına inanarak gücü , kurtarıcıyı ve koruyucuyu kendimizden ayrı şeylerde (para,mevki,iş,seks, aşk,güzellik, dış görünüş,grup, kişi, ülke vs ) arayarak, gereksiz anlamlar ve değerler yükleyerek köleleştik.

pantheratigris

Aç kalma korkusu köleliği oluşturan sebeplerden biri. Birşeylerden yoksun kalmak korkusu. Diğeri eğitim. Eğitimin darlaştırılması görüşün ve aklın geliştirilmemesine sebep olur.

maca_as

akıl hastanesinden ancak bu kadar oluyor diye salmışlar bu adamı.

Görüş Bildir