Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Yakışıklı Olursa Olsun Uzak Durulması Gereken, Farklı Siyasi Görüşten 15 Erkek Tipi

11bPAYLAŞIM

1. Hesabı dahi paylaşmayan Anarşist Batuhan

Hesabı devamlı siz ödüyorsanız, lütfen ekonomik özgürlüğünüzü anarşist Batuhan’ın bohem hayatına sponsor olmak için kazanmadığınızı hatırlayın.

2. Pasaklı tembel Troçkist Sinan

Evi devamlı siz temizliyorsanız, lütfen arada paspası Troçkist Sinan'ın suratına fırlatın. O amazon ormanlarındaki kelebek kanatlarının çırpınışından etkilenirken evde fırtına olduğunu ancak bu şekilde anlayacaktır. Kapıya koyun.

3. Sadakatsiz Liberal Nazım

Sizi aldatıp aldatıp akabinde kapınızda ağlayan liberal Nazım’ı en yakın barınağa bırakın… Siz onun çok eşli hayatının tek eşi olmak zorunda değilsiniz. Ne münasebet.

4. Kıskanç Sosyalist Ragıp

Yanınızda ne zaman birini görse kıskançlık krizine giren, size günlerce hayatı zindan eden sosyalist  Ragıp’a da  sizden uzak durmazsa polise gideceğinizi söyleyin.  Çekilecek dert değil. Farklı çevirilerden Kapitali balkondan kafasına fırlatabilirsiniz.

5. Hayvanı aç bırakan Vejetaryen Mert

Siz tatildeyken evdeki kediye mama koymayı unutan vejetaryen Mert’i balkondan aşağı atsanız bile az. Annesiyle tanıştığınız güne lanet olsun.

6. Sığ sığır Seküler Hikmet

Evlenmeyi ve çocuk yapmayı düşünüyorsunuz diye arkanızdan size Kezban diyip gülen seküler Hikmet’i her yerden bloklayın. Soranlara gizlice namaz kılıp geceleri başörtü takıp ağlıyordu diyin.

7. Annesinden Allah'tan daha çok korkan ılımlı Müslüman Murtaza

Başlarda hiçbir şeyinize karışmayan ilişki ciddiyete bindikçe annesiyle tanışmanız için kapanmanız şartını koyan ılıman Müslüman bayramdan bayrama namazcı Murtaza’yı itikadı eksik diye terk edin.  Böyle çapsız hayat tarzı mı olurmuş. Siz Murtaza’nın annesine iyi görünmek için mi kapanacaksınız.

8. Ev hayvanı Metalci Cem

Kendimi hiçbir siyasi görüşe yakın hissetmiyorum diyen metalci Cem’in oraya buraya döktüğü sigara izmaritlerini toplayıp suratına attıktan sonra  onu terk ettiğinizi söyleyin. 40 yaşına geldiğinde eve gelip yemekte ne var diye anıran göbeğini kaşıyan birine dönüştüğünde orda olmak istemezsiniz.

9. Ömür Törpüsü Stalinist Hasan

Her davranışınızı eleştiren,  ne derseniz deyin size gram itibar göstermeyen en ufak eleştirinizde üç gün size küsen pasif agresif Stalinist Hasan’nın hayatına ve yoluna tek başına devam etme zamanı çoktan geldi de geçti. Zaten siyaseten de benle birlikte olmaman lazım deyip konuyu kapatın. Size oradan buradan protest müzikler atmasına izin vermeyin. Bloklayın

10. Aileden Milli Görüşçü Fatih

Ailesi sizi tanıştırırken Etnik kimliğinizi saklayan, annesi sorunca da uzun zaman önce buralara taşınmışlar deyip asimile olmanızla gurur duyan milli görüşçü Fatih ve annesini hemen oracıkta terk edin ki yarın öbür gün siz düğün salonunda halaya durunca düşüp bayılmasınlar.

11. Aşırı Erkek Milliyetçi Kürşat

Milliyetçi Kürşat aileden tam bir milliyetçi olabilir sizin aile de maşallah 3 hilalli olabilir fakat yine de bu Kürşat’ın tartışırken size cinsiyetçi küfretmesinin gerekçesi olamaz herhalde. Şimdi size de pek akıl verilmez fakat tavsiyemiz Kürşat yanlışlıkla siz diye gidip komşunun kızına küfredip kendini kestirtmeden ayrılın.

12. Genç Sivilci Haşmet ve Olaylar

Tam bir genç siviller aktivisti olan Haşmet'i terkedip terketmemek size kalmış fakat sırf koca bulacağım diye bu adamla evlenmeye değer mi düşünmek lazım.

13. Anasına bile acımayan Komünist Selim

Evde oturup 30 yaşında annesinin gönderdiği para ile sarma sigara içip dünyaya üzülen komünist Selim’e en başında nasıl tutuldunuz hiç bilmiyoruz. Çok entel belki ona tutuldunuz. Sizi üzmek istemeyiz ama anasına üzülmeyen dünyaya da üzülmesin. Bir karton sigara alıp eve bırakın ve onu terk edin.

14. Atatürkçü muhafazakar Serkan

Aileden Atatürkçü aydın fikirli sportmen Serkan en yakın arkadaşınıza “hafif bu, bunla çok görüşme bir daha” demeden evvel açsın… Neyse buraya bir Seda Sayan atarı gelecek.

15. Feminizm başkanı Profeminist Meriç

Size kendini Profeminist olarak tanıtan Meriç’i günlerce feminizm eleştirisi yaparken dinledikten sonra size yakışan BY BY MERİÇ deyip hayatınıza devam etmektir. Unutmayın hiç birinin tohumuna siz para vermediniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bthnksk

editör arkadaş tüm eski erkek arkadaşlarını dökmüş buraya

sibel-akova

eğer bu içeriği eski erkek arkadaşım okuyorsa 7 ve 9 ona girsin

sibel-akova

bu içeriği hazırlayan arkadaş sanırım HDPli

Gizli Kullanıcı

Yorumlar, içerikten daha mantıklı ve eğlenceli gerçekten... :D

ali-kurun

sen ocu musun? bucu mu? ondan mısın? bundan mı? birini ötekinden ayıran her kese elektrik direği girsin

Görüş Bildir