Görüş Bildir

Sıra Onlara Geldi: Hindistan'da 8 Aslanın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı...

Anasayfa > Gündem

Dünyada en fazla günlük vaka ve ölümünün kaydedildiği ülke konumunda bulunan Hindistan'da vaka sayısı 2 milyonu geçti. Ülkede hızla yayılan virüs Nehru hayvanat bahçesine de sıçradı. 8 Asya aslanının koronavirüs testi pozitif çıktı

Haber Global'de yer alan habere göre, veterinerlerin aslanlarda iştahsızlık, öksürük gibi belirtiler fark etmesiyle, koronavirüs testi uygulamasının ardından  yapılan test sonuçları pozitif çıktı. 

Virüsün insanlardan mı yoksa hayvanlardan mı geçtiğini belirlemek amacıyla genom dizilimi için örnekler alındı.

Hindistan, salgında zor günler yaşıyor...

Hindistan, salgında zor günler yaşıyor...

Hindistan'da Kovid-19 vakalarının nisanda başlayan hızlı tırmanışı sürüyor. Birçok ülke, Hindistan'a salgınla mücadelesinde destek vermek için tıbbi ekipman yardımı yaptı.

Hindistan, dünyada en fazla günlük vaka ve ölümünün kaydedildiği ülke konumunda bulunuyor.

Hindistan Sağlık Bakanlığı, ülkede uygulanan aşı sayısının 158 milyon 932 bin 921 doza ulaştığını duyurdu. Hindistan, ABD ve Çin'in ardından dünyada en fazla aşı yapılan ülke konumunda bulunuyor.

Hindistan'da Kovid-19'un mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı artan türlerinin son dönemdeki vaka artışında etkili olduğu tahmin ediliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
4
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dark osman

Olm koca aslansın amk..ormanlar kralı..besin zincirinin en tepesi rakipsiz..bir kükreme kilometrelerce alandaki hayvanları altına sıçırtıyor..zürafayı deviri... Devamını Gör