Görüş Bildir

Sinema Tarihinin En İkonik Rollerine Son Dakikada Seçilip Efsaneleşen 10 Şanslı Oyuncu

Anasayfa

İyi ki seçilmiş denen oyuncular...

1. Scarlett Johansson - Her

1. Scarlett Johansson - Her

Her filmini izleyen herkes Johansson'ın dizide görünmediğini bilir. Çünkü asıl hayat verdiği şey filmdeki dijital sevgilinin sesi! Filmin post prodüksiyon aşamasına kadar dijital sevgilinin seslendirmesinde Samantha Morgan yer almış olsa da daha sonra yönetmen Spike Jonze, Joaquin Phoenix ile Morgan arasındaki diyaloglara baktığında hiç de başarılı olmadığını fark etmiş ve seslendirme için Johansson ile anlaşmış.

2. Viggo Mortensen - The Lord of The Rings

2. Viggo Mortensen - The Lord of The Rings

Filmdeki Aragorn rolü için önce Stuart Townsend ile anlaşma sağlanmış. Fakat filmin çekimlerine tam 2 gün kala Peter Jackson Aragorn karakteri için seçilen Townsend'in çok fazla bebek yüzlü olduğunu fark ederek teklifi Mortensen'e götürüyor. Viggo Mortensen'in 11 yaşındaki oğlu sıkı bir Yüzüklerin Efendisi hayranı olduğu için teklifi kabul etmiş.

3. Ed Harris - The Truman Show

3. Ed Harris - The Truman Show

Rol önce Dennis Hooper'a gitmişti, ancak Hooper çekimin 2. gününde çeşitli tartışmalar çıkardı ve 'yaratıcılıkla ilgili farklılıklar' gibi bahanelerle rolünden geri çekildi. Bunun üzerine hem evi stüdyoya çok yakın olduğu için hem de zaman ayırabilecek vakti olduğu için rol Ed Harris'e gitti.

4. Hugh Jackman - X-Men

4. Hugh Jackman - X-Men

Bryan Singer, daha önce Wolverine karakteri için seçtiği oyuncular ile sıkıntılar yaşadığı için temkinli ilerliyordu. En son Russel Crowe'a teklif götüren Singer, ondan red cevabı alınca, aklına o dönemlerde çoğunlukla müzikallerde yer alan Jackman geliyor. Rolü reddeden Crowe'da Jackman'ı önerince teklif götürülüyor. Böylelikle Hugh Jackman, Wolverine olarak karşımıza çıkıyor.

5. Michael J. Fox - Back To The Future

5. Michael J. Fox - Back To The Future

Michael J. Fox, Marty Mcfly rolü için her zaman ilk tercih olmuştu, fakat Fox, o sırada Family Ties dizisinde rol alıyordu ve filmde yer alırsa hiç boş vakti kalmayacaktı. Bu yüzden Mcfly rolüne Eric Stolz getirildi. Stolz ile tüm film çekildi ama çekimlere bakıldığında yapımcılar istediklerinin bu olmadığına karar verdiler ve Fox ile tekrar görüşerek rolü oynamalarını istediler. Fox, rolü kabul ederek neredeyse hiç uykusuz hem film hem de dizi çekimlerine katıldı. Sonuçta bu harika karakter ortaya çıktı!

6. Michelle Pfeiffer - Batman Returns

6. Michelle Pfeiffer - Batman Returns

Aktris Michelle Pfeiffer, Catwoman karakterine karşı oldukça takıntılıydı. Tim Burton'un Catwoman içeren bir Batman filmi çekeceğini duyunca çok heyecanlansa da rol Annette Benning'e gitmişti. Fakat Pfeiffer'in şansına Benning, son anda hamile kalınca rolden çekiliyor ve rol Pfeiffer'e gidiyor.

7. Demolition Man - Sandra Bullock

7. Demolition Man - Sandra Bullock

90'lı yılların ikon filmlerinden olan Demolition Man'in Huxley rolü için ilk olarak Lori Petty seçildi, fakat Petty rolünü hiç sevmedi ve bunun üzerine yapımcıyla konuşarak filmden ayrıldı. Sandra Bullock'un çevresi çok genişti ve tüm yapımcılar onu önermişti. Bu yüzden akla ilk olarak Bullock geldi ve rolü kaptı.

8. Arnold Schwarzenegger - The Terminator

8. Arnold Schwarzenegger - The Terminator

Daha önce Terminatör'ün başrolü için Lance Henriksen vardı. Henriksen deneme çekimlerinde muazzam bir performans gösteriyordu. Bu arada Schwarzenegger filmde başka bir rol kapmıştı. Film için hazırlıklar sürerken bir yemek esnasında Schwarzenegger yönetmen James Cameron'a film hakkındaki düşüncelerini anlattı ve Cameron, onun T-1000 karakteri için daha uygun olacağını düşündü.

9. Christian Bale - American Psycho

9. Christian Bale - American Psycho

Aslında Patrick Bateman rolü Bale'in aklına hiç gelmemişti, fakat yakın çevresi ona sürekli olarak bu rolü oynaması yönünde baskılar yapıyordu. İlk başlarda bu rol için Leonardo Di Caprio seçildi. Hatta başrol seçimi tüm basına duyuruldu, fakat filmin yönetmeni ısrarla Di Caprio ile görüşmeyi reddetti. Bale, baskılar sonucunda sıkı bir hazırlık yaparak seçmelere girdi ve ikon haline gelmiş rolü kapmayı başardı.

10. Clint Eastwood - Dirty Harry

10. Clint Eastwood - Dirty Harry

Clint Eastwood, bu film için asla düşünülmemişti. İlk teklif Frank Sinatra'ya gitti, fakat çekimlerden önce bileğini kıran Sinatra, çekilmek zorunda kalmıştı. Daha sonra sırasıyla John Wayne, Robert Mitchum ve Burt Lancaster'a teklif gitse de hepsi red cevabı verdi. En son teklif götürülen Clint Eastwood, rolü anında kabul etti.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
4
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorumunu paylaşırken iyi kalpli ol Simple kalp
Gizem Yenikler

1,2,3,9 favorim.