Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevilen Bazı Roman Karakterleriyle İlgili 'Yok Artık Daha Neler' Dedirten 7 Komplo Teorisi

 > 
884PAYLAŞIM

İlk bakışta belki çoğuna itiraz edeceksiniz. Ancak üzerinde bir miktar düşündükten sonra belki içlerinden katıldıklarınız olabilir. Kim bilir... Zaten komplo teorilerinin özünde de bu var. Belki tam olarak ikna olmuyorsunuz, fakat aklınızda bir şekilde soru işaretleri bırakmayı da beceriyorlar.  Bakalım bunlara ne diyeceksiniz...

Kaynak: http://www.sabitfikir.com/haber/roman-ka...

1. Muhteşem Gatsby'nin Nick Carraway'i eşcinsel mi?

F. Scott Fitzgerald'ın Muhteşem Gatsby romanının anlatıcısı Nick Carraway'in eşcinsel olduğuna dair teoriyi destekleyen birkaç nokta var. Carraway'in erkek karakterleri fiziksel olarak daha dikkatli ve tutkulu betimlemesine dikkat çekiliyor. Bay McKee ile olan görüşmesinin ise bir "randevu" olduğu düşünülüyor. Gatsby'e sırılsıklam aşık bir anlatıcı olduğunu düşününce ise, romanı tekrar ele almak gerekiyor.

2. Winnie the Pooh karakterleri birer akıl hastası mı?

2000 yılında Kanada Medikal Birliği Dergisi'nde yayımlanan bir makalaye göre, Winnie the Pooh'taki karakterler çeşitli akıl hastalıklarından muzdarip. O masum dünyanın altında, dikkat edilmemiş ve tedavi edilmemiş hastalıklar olduğunu iddia eden yazıda, Pooh'nun dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna, Piglet'in ise yaygın anksiyete bozukluğuna sahip olduğu söyleniyor.

Hep üzgün ve umutsuz gördüğümüz Eeyore'un depresyonda olduğu, Owl'un disleksik olduğu, Tigger'da hiperaktivite olduğu ve dürtülerini kontrol edemediği ayrıca belirtilmiş. Arkadaşları Christopher Robin'in ise ileride cinsel kimliğiyle ilgili problemler yaşayacağı iddia edilmiş.

3. Holden Caulfield eşcinsel olabilir mi?

Çavdar Tarlasında Çocuklar'ın anti-kahramanı Holden Caulfield'in erkek arkadaşlarına fiziksel olarak daha çok dikkat etmesi, bir kadınla seks yapma düşüncesinin bile kafasını karıştırdığı hatta bazen tiksindirdiği, Bay Antolini ile arasında geçenlerin belirsizliği gibi noktalar yüzünden eşcinsel olduğu düşünülüyor. Gerçi tüm bu anlatılanlar 16 yaşındaki bir ergenin kafa karışıklığı da olabilir.

4. Odysseus aslında eve gitmek istemiyor muydu?

Truva Savaşı bittikten sonra, Odysseus'un vatanı Ithaca'ya dönmesi neden 10 yıl sürüyor? Bir teoriye göre, bunun nedeni Ithaca'daki eski, sıkıcı hayatına geri dönmek istememesi. Getirilen bu yorum yeni bir şey değil; Alfred, Lord Tennyson bu bakış açısından bir şiir bile yazmış.

5. Hogwarts sadece Harry Potter'ın kafasında mı vardı?

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın ilk sayfalarını hatırlayın: Privet Drive 4 Numara'da merdiven altında yaşayan, teyzesi, eniştesi ve kuzeni tarafından sürekli psikolojik ve fiziksel işkenceye maruz kalan o içine kapanık çocuğu. 

Bazılarına göre, şiddet görmüş bir çocuk olarak (seri boyunca Harry 6 defa revire gönderiliyor) kafasında bu sihirli dünyayı yaratan Harry, hayatın gerçeklerinden kaçıp buraya sığınmış.

6. Dorothy bir cadı mıydı?

L. Frank Baum'un Oz Büyücüsü kitabının genelde politik bir hiciv olduğu söylenir, fakat pek göze çarpmayan bir diğer eleştiri de, Dorothy'nin aslında bir cadı olduğu. 

Biraz dikkatli düşününce, kendisini Oz'a götüren anaforu oluşturan da Dorothy, korkuluğa ve bir metal zırha can veren de yine Dorothy. Vahşi hayvanlarla iletişim kurabildiği ve Kansas'taki evine "ışınlandığı" düşünülürse, bu teori pek de fena değil.

7. Sherlock Holmes ve Dr. Watson birbirlerine aşık mıydı?

Birbirlerine aşık olup olmadıkları bir türlü anlaşılamayan ikili hakkındaki bu teori, televizyon uyarlamalarındaki yakışıklı aktörler sayesinde iyice kuvvetleniyor, hatta dallanıp budaklanıyor: Bazısı, ikisinden birinin eşcinsel olduğunu ve bazısı da  Holmes'un Watson'ı sürekli taciz ettiğini söylüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İNANILMAZ GEREKSİZ Bİ YAZI AMK

kaanrealtech

eşcinseller yoksa esşcinsel miydi?

ugurcan-pece

Bu tarz şeylerin son zamanlarda bizim escinsellere alışmamızı saglamak için yapıldığını düşünüyorum.Son zamanlarda dizilerin hepsinde eşcinsellerin sayısı artmakla beraber genelde escinsel olan insanların mevkilerinin de üst düzey(FBI baskanı,patron ,müdür vb . ) olması normalleştirme surecının bır parçası gibi duruyor.Komplo teorisi diye düşünen insanlar olabilir ama çok çarpıcı şekilde yapılıyor bence

theo

O zaman bi aç da o kitapların yazılış tarihine bi bak. Seninki komplo teorisi olamaz merak etme komplo teorilerinin çoğunda kanıtlar olur seninki uydurulmuş araştırılmamış şeyler

ugurcan-pece

Ben de biliyorum eşcinselliğin eski bir tarih olduğunu son zamanlarda bunun yaygın şekilde gösterilmesinden bahsediyorum sadece

09eylul

la bu sherlock sana ne etti onedio tüm sherlock paylaşımlarında adamı gömüosun.. yalarun seni

tulin-sepetci

Komplo teorisi değil Winnie The Pooh Karakterlerinin tümü farklı psikolojik hastalıkları, Spongebob'daki karakterler ise yedi günahı temsil eder.

Görüş Bildir