Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Serbest Bırakılmıştı: Eşini Bıçaklayıp Balkondan Atan ve Üzerine Saksı Fırlatan Saldırgan Tutuklandı

 > -

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde yaşanan olayda Fatih E., ayrı yaşadığı ve 3 çocuğunun annesi olan Sevim E.'yi annesinin evinde bıçaklayıp, ikinci kattan aşağı attı. Gözaltına alınan Fatih E., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Başsavcılığın itirazı sonucunda hakkında yakalama kararı çıkartılan saldırgan, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı ve ardından tutuklandı.

Kendisine müdahale etmeye çalışan kızının elini, eşinin ise boğazını kesti. Kaçmaya çalışan kadını balkondan aşağı atarak, üzerine saksıları fırlattı.

DHA'nın haberine göre, geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayda, Sevim E., eşinin sürekli kendisini tehdit etmesi üzerine çocuklarını da alarak annesine yerleşti. 

Olay günü Fatih E. kayınvalidesinin evine giderek, ikinci katta olan eve balkondan tırmanarak girdi. Sevim E. ile tartışmaya başlayan Fatih E. araya giren ve kendisine engel olmak isteyen çocuklarını bıçakla yaraladı. 

Ardından eşine de saldıran Fatih E., Sevim E.'nin boğazını kesti. 

Durumu ağır olan Sevim E. ve yaralanan diğer 3 kızı ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. 

Kızlar tedavilerinin ardından taburcu edildi ancak ağır yaralanan Sevim E., yoğun bakım ünitesinde tedavi görmesi amacıyla Ankara'ya sevk edildi.

'Kasten adam öldürmeye teşebbüs ve adam yaralama' suçuyla gözaltına alınmıştı fakat adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın ardından Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınan Fatih E., ifade verdikten sonra Kahramankaza Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazıyla yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

Savcılığın itirazı üzerine hakkında 3 gün önce yakalama kararı çıkarılan şüpheli Fatih E. tutuklandı.

Sevim E. ve çocukları için Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı açıklamaya göre, fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunması amacıyla açılan soruşturmanın gizlilik esasına uygun olarak yürütüleceği ve anne ve kızlarının can güvenliklerinin sağlanması amacıyla kolluk kuvvetlerine gerekli talimatların verildiği belirtildi.

Gözaltına alınan Fatih E., soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdikten sonra mahkemeye çıkarıldı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir