Seni Uzaktan Sevmek Aşkların En Güzeli Diyen Platonik Aşıkların Sahip Olduğu Avantajlar

1.7bPAYLAŞIM

Platonik aşık olmak, karşı tarafın duygularını henüz kestirememek, uzaktan iç geçirmek zordur elbette ama tabii ki avantajları da var! Buyurun içeriğimize...

1. Bir kere şüphe duygusu tamamen ortadan kalkar; platonik aşığın “Beni aldatıyor mu acaba?” diye bir derdi olmaz.

2. Aldatılma gibi bir sıkıntısı olmadığı gibi, başka birine kapılmaz da… Beklediği biri var ve ondan gelecek atağa kadar kendini başkalarından korur.

3. Kötü görünmeyi dert etmez: Kilo almaktan, saçının kötü görünmesinden, kıyafetlerinden utanmaz. Böylece her daim kendisi gibi davranır.

4. İçinde yaşadığımız tüketim toplumunun bazı mecburiyetlerini yaşamak zorunda kalmaz: Sevgililer Günü, sosyalleşme, ailelerle bir araya gelme…

5. Aileler demişken, “Bu ilişki nereye gidiyor? Yoksa sen beni oyalıyor musun? Benimle ciddi düşünüyor musun?” soruları kafasını kurcalamaz.

6. Özel günlerde hediye ya da sürpriz derdine düşmez: Yaklaşan Sevgililer Günü onun için bir kabus değildir, bilakis o günü ferah ferah geçirir.

7. Sosyal ortamlarda “Aman arkadaşları benden hoşlandı mı?” diye düşünmesine gerek kalmaz.

8. Ters bir durumda kendi kendine trip atabilir; böylece ilişkiye hiç zarar vermeden yoluna devam edebilir. Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok tabii!

9. Bu uzaktan aşkı her daim masum ve saf kalır; fiziksel bir birliktelik mümkün olmadığı için platonik aşığın içi her zaman rahattır.

10. Platonik aşıkla iletişim halindeyse, empati yeteneğini geliştirir; böylece her şeye onun açısından bakabilir.

11. Ve tabii ki mükemmel bir dinleyici haline gelir, yeter ki o konuşsun!

BONUS: Eğer doğru insanla birlikteyseniz, bu saydıklarımızın tamamı ilişkininizde de olabilir elbette! Herkese mutlu ve huzurlu aşklar diliyoruz! 🙏

Sosyal medyanın mizah beşiği Twitter kullanıcılarının da bu konuda söyleyecekleri var elbet:

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
marblingg

Aşk'a inancı kalmamış insanlardan biri olarak, ben en fazla hayran olabiliyorum. O da tamamen karakteristik durumlarla alakalı. Mesela etrafımda sürekli gördüğüm, olayları yönetme biçimini beğendiğim, insanlara davranış şeklini takdir ettiğim insanlar olabiliyor. Şayet içinde bekar biri olsaydı platonik hayran olmaz direk söylerdim. Ancak bu iki kişi de(hayatımda toplam ikidir hayran olduğum insan sayısı) evli oldukları için platonik hayran oluyorum bu durumda *.* Söyleyebilecek durumdaysanız söyleyin bence. Söyleyemeyip işkence çekmektense söyleyip kaybetmek yeğdir. Bir süre üzülürsünüz ama geçer.

Gizli Kullanıcı

her gün görüyorsan eğer, güzel olmaktan işkenceye döner. zira 2 yıl boyunca tatiller hariç neredeyse her gün bir arada olduğumuz arkadaşıma platonik aşıktım. o kadar zor ki lan, dibindesin, elini tutamıyosun, başını omzuna koyamıyosun, yanlışlıkla eli eline değse aha o da benden mi hoşlanıyo yoksa diye hevesleniyosun. sinemaya gidiyosun mesela, yanında oturuyor, elimi tutar mı tutmaz mı diye düşüne düşüne filmden de bir bok anlamıyosun. gözlerinin içine bakıyorsun ki anlar mı acaba diye, anlamıyor mesela... hele bir de bir gün geliyor ki tatilde bir yaz aşkı yaptığını anlatıyo falan... ölüm lan resmen! güzellemeyin bana platonik aşkı, benim ebem skildi...

ferhat.atc

Plantonik en güzeli ayrılma derdi yok trip çekme yok hesap verme yok ohhh miss en sevdiğim

birinci-tekil-birey

Aşırı şekilde hayat tecrübesi olan bir adam olarak şunu söyleyeyim "platonik aşk salaklıktır".... Gidecen konuşacan efendi gibi. Olursa olur olmazsa da olmaz. Haa unutmadan; bir de "davulun dengi dengine vurması gerektiği" durumunu göz önünde bulundurmak gerekir.

scofield12

senden haberi yok ve sevgili yaptı aha şimdi aşkların en güzeli platoniktir de

Görüş Bildir