Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seni Neden Üzüyorlar?

İlişki Testleri-
Abone ol

Gel artık şu konuya bir el atalım...

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın?

3. Seni en çok üzen kimdi?

4. Kırık bir kalp seç bakalım.

5. Peki kırık kalbini tamir etmen ne kadar sürüyor?

Tamir mi? Hiç beceremediğim bir şey...
Kimse umrumda değil valla, çabuk toparlanırım.
Yani biraz zaman alıyor.

6. İnsanlarla ne sıklıkta tartışırsın?

7. Dünyaya bir daha gelsem şunu asla yapmazdım dediğin şey ne?

Yaptığım her şeyin arkasındayım valla ben.
İnsanlara zayıf yönlerimi göstermezdim.
Kimseye güvenmezdim.
Önce kendimi düşünürdüm, başkalarını değil.

8. Kıyafetlerinde ağırlıklı olarak tercih ettiğin renk hangisi?

Rengarenk olmayı seviyorum.

9. Malum soruyu soralım, kime koşarsın canın yandığında?

10. Bu görsellerden birini seç şimdi de.

11. Son olarak günün çoğunu nerede geçiriyorsun?

Okuyom ben yaa
İşte geçiriyorum, başka nerede olacak??
Evde boş boş takılıyorum.

Fazla iyisin!

Ah ah! Sen o kadar güzel bir kalbe sahipsin ki, insanlar senin kıymetini hiç bilememişler. Onlar için fazla iyisin. Her zaman kendinden çok başkalarını düşünüyorsun. Kendini hep unutuyorsun. Sen kendine değer vermiyorsun ki onlar seni fark etsin? Öncelikle bu tavrını değiştirmen gerekiyor. Çevrendekiler senin hiçbir şeye alınıp kırılmadığını sanıyorlar. Çünkü öyle bir tavır sergiliyorsun. Yani hep alttan aldığın ve kimseye üzüntünü, sinirini belli etmediğin için onlar da bunun farkında olmuyorlar. Tabii normalde onların sen söylemeden bunu anlaması gerekir diye düşünüyorsun. Fakat maalesef hayat böyle işlemiyor. Maalesef bazı şeyleri bastıra bastıra görmen gerekir. Onlar senin gibi ince fikirli ve düşünceli değiller çünkü. Ya da bir şey yapmak üzereyken 'acaba birilerini üzer miyim?' diye düşünmüyorlar. Anlayacağın senşn suçun(!) fazla iyi olmak. Herkesi kendinden önce düşünmek... Tabii bu bir suç ise? Tamam, düşünceli ve inci fikirli halini kaybetme ama en azından bu tavrını kendine de göster. Başkalarını bu kadar önemserken kendini harcama. Sen de herkes kadar değerlisin ve her şeyin en güzelini hak ediyorsun. İnsanların seni daha fazla üzmesine izin verme.

Kıskanılıyorsun!

Sen o kadar havalı o kadar başarılı bir insansın ki... Çevrendekiler kıskançlıklarından hep canını yakmak için çabalamışlar. Bu kadar iyi olmak senin suçun mu canım? Dost sanıp güvendiklerin hep zarar vermiş sana. İçten içe hep senin yerinde olmak istemişler. Çaktırmadan köstek olmuşlar hep sana. Bunu yaparken de bir gram umurlarında olmamış... Ama sen o kadar güçlü birisin ki bunların altından çok iyi kalkmışsın. Onlar senin üstüne gittikçe sen daha da hırslanmışsın. Başarılarına başarı eklemişsin. Tabii içten içe de üzülmedin değil... Maalesef canın da çok yanmış. Güvenip hayatına kimi alsan hep zarar görmüşsün. Evet belki bunu insanlara hiç çaktırmadan yaşamışsın acılarını ama kendi içinde yaşadıkların.... Her seferinde 'neden' diye soruyorsun kendine. Bir türlü cevap alamıyorsun. Valla ne diyeceğimizi bilemedik, yaşadıkların kolay şeyler değil. Fakat unutma, insanlar gelir geçer. Elbet hayatında sana çok değer veren insanlar vardır ya da olacaktır. Sen üzüntünü bir kenarda bırakıp başarılarına başarı katmaya devam etmelisin, her zaman yaptığın gibi.

Çabuk güveniyorsun!

Ne olacak senin bu saflığın böyle? Yanlış anlama, bu gerçekten çok güzel bir şey. Senin gibi saf, ince fikirli, naif insanlardan artık o kadar az kaldı ki etrafımızda. Fakat problem şurada, bu iyi yanlarını hep yanlış insanlara gösteriyorsun. Bunun sonucunda da suistimal ediliyorsun. Hayatına giren herkese daha tanımadan güvenip anlatıyorsun her şeyini. Daha tanımadan kendinden daha çok önemsiyorsun o insanı. Bu o kadar yanlış ki. Sen kendini düşünmezsen seni kim düşünecek? Herkesi kendini gibi sanıyorsun ama değiller... Öncelikle bu önüne gelene güvenme olayından vazgeçmelisin. Yoksa canın daha çoook yanar. Daha çok üzülürsün... Bunları söylemek istemezdik ama doğru olanlar bu. Sen de bu yüzden bir türlü mutlu olamıyorsun. Sürekli kendine 'bana bunu nasıl yaptı?' diye sormaktan heba ettin kendini. Bırak artık, bunları sorgulama. Güvenini boşa çıkaran herkesi çıkar hayatından. Onları iyi biri yapmak için uğraşma. Gerçi onlar iyi olmasa da sen kendi kafanda hep kendini suçlayıp onları haklı çıkarıyorsun. Böyle yalnızca kendine zarar verirsin. Sana hiçbir şey kazandırmaz bu yaptıkların. Yalnızca üzülmeye devam edersin. İnsanları önce tanı daha sonra güven...

Herkesi kendin gibi sanıyorsun!

Keşke düşündüğün gibi herkes senin gibi olsa ama nerdee? Maalesef, kimse senin kadar ince fikirli, düşünceli, güzel bir kalbe sahip değil. Senin gibi insanlardan o kadar az kaldı ki hayatımızda. Elbette bu düşüncen senin içindeki saflıktan kaynaklanıyor. Bu da müthiş bir şey. Fakat insanlar senin gibi değil ve yalnızca kendilerini umursuyorlar. O yüzden senin de artık kendine odaklanman gerekiyor. Bu düşünceden bir türlü çıkamadığın için hep üzülmüşsün. Ya çok güvendin insanlara ya da onların senin kadar iyi olduklarını sandın. Sonunda da hep hayal kırıklığına uğradın. Bunu neden yapıyorsun kendine? Kimsenin sen gibi olmadığını anlaman için daha ne kadar canının yanması gerekiyor? Lütfen artık herkese olması gerektiği gibi mesafeli davran ve her zayıf noktanı onlara gösterme. Bunu kullanmak için sırada bekliyorlar çünkü. Zaten yaşadıklarından da bunu görmüş olman gerekirdi. Sana da hak veriyoruz hala bir yerlerde sana kötülük yapan insanların da içinde iyi biri olduğunu sanıyorsun. Böyle düşünmek istiyorsun çünkü bu sana umut veriyor. Belki doğrudur ama bu pek de olası bir ihtimal değil. Sen her şeyi bir kenara bırak ve kendini düşün lütfen olur mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serra1234

Acayip haklısın onediocuğum herşeyi gözlerine sokmak lazım

karabeyaz666

Çabuk güveniyorsun!

hatice-coban

aynen

fyzacar

Fazla iyisin! Ah ah! Sen o kadar güzel bir kalbe sahipsin ki, insanlar senin kıymetini hiç bilememişler. Onlar için fazla iyisin. Her zaman kendinden çok başkalarını düşünüyorsun. Kendini hep unutuyorsun. Sen kendine değer vermiyorsun ki onlar seni fark etsin? Öncelikle bu tavrını değiştirmen gerekiyor. Çevrendekiler senin hiçbir şeye alınıp kırılmadığını sanıyorlar. Çünkü öyle bir tavır sergiliyorsun. Yani hep alttan aldığın ve kimseye üzüntünü, sinirini belli etmediğin için onlar da bunun farkında olmuyorlar. Tabii normalde onların sen söylemeden bunu anlaması gerekir diye düşünüyorsun. Fakat maalesef hayat böyle işlemiyor. Maalesef bazı şeyleri bastıra bastıra görmen gerekir. Onlar senin gibi ince fikirli ve düşünceli değiller çünkü. Ya da bir şey yapmak üzereyken 'acaba birilerini üzer miyim?' diye düşünmüyorlar. Anlayacağın senşn suçun(!) fazla iyi olmak. Herkesi kendinden önce düşünmek... Tabii bu bir suç ise? Tamam, düşünceli ve inci fikirli halini kaybetme

alesgerli.z

Fazla iyisin! Fazla iyisin! Ah ah! Sen o kadar güzel bir kalbe sahipsin ki, insanlar senin kıymetini hiç bilememişler. Onlar için fazla iyisin. Her zaman kendinden çok başkalarını düşünüyorsun. Kendini hep unutuyorsun. Sen kendine değer vermiyorsun ki onlar seni fark etsin? Öncelikle bu tavrını değiştirmen gerekiyor. Çevrendekiler senin hiçbir şeye alınıp kırılmadığını sanıyorlar. Çünkü öyle bir tavır sergiliyorsun. Yani hep alttan aldığın ve kimseye üzüntünü, sinirini belli etmediğin için onlar da bunun farkında olmuyorlar. Tabii normalde onların sen söylemeden bunu anlaması gerekir diye düşünüyorsun. Fakat maalesef hayat böyle işlemiyor. Maalesef bazı şeyleri bastıra bastıra görmen gerekir. Onlar senin gibi ince fikirli ve düşünceli değiller çünkü. Ya da bir şey yapmak üzereyken 'acaba birilerini üzer miyim?' diye düşünmüyorlar. Anlayacağın senşn suçun(!) fazla iyi olmak.

nurcii

Kıskanılıyorsun! Sen o kadar havalı o kadar başarılı bir insansın ki... Çevrendekiler kıskançlıklarından hep canını yakmak için çabalamışlar. Bu kadar iyi olmak senin suçun mu canım? havan batsın mı diyon sen şimdi bana

Görüş Bildir