Şekerpare Karın Görüntülerini Pistten Alalım! Dümdüz Bir Karna Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

7PAYLAŞIM

Kış mevsiminin en belirgin özelliği soğuk olması değil, kilo aldırmasıdır! Hazır evdeyken ve bolca vakit varken, bizim de dümdüz bir karnımız olmasın mı? İşte fit bir vücuda ve dümdüz bir karna sahip olmanız için yapmanız gerekenler...

Yarardan çok zararı var: Aç kalmayın!

Bilinçsizce, sırf vücuttaki yağlar erisin diye uzun saatler aç kalmak, tam tersine vücudu yağlandırır! Üstelik bu yağ, genelde karın bölgesinde toplanır. Çünkü açken salgılanan kortizol hormonu, diyetteyken yağlanmanıza sebep olur. Aynı zamanda gereken kaloriyi alamadığınız için enerjiyi karşılamak amacıyla daha çok yeme ihtiyacı hissedersiniz. Oysaki planlı bir şekilde aç kalırsanız, hem sağlıklı olursunuz hem de kilo verirsiniz!

Kardiyo ile kas gücünüzü artırın!

Yağ yaktıran ve kas kütlenizi artıran hareketleri jump, squat ve burpee olarak sıralayabiliriz. Bu hareketler minimum zamanda maksimim güç verir. Özellikle burpee karın bölgesindeki yağlanma için birebir! Dikkat etmeniz gereken nokta, hareketleri yemekten hemen sonra yapmamanız. Ana öğününüzden yaklaşık 2 saat sonra bu egzersizleri yapabilirsiniz.

Alkolle ilişkinize ara vermenin zamanı geldi!

Alkol tüketimine bir dur diyelim artık! Çünkü göbek ve bel çevresindeki yağlanmanın en büyük sebeplerinden biri alkol. Bira göbeğinin ününü duymayan yoktur. Özellikle hareketlerimizin de kısıtlı olduğu bu dönemlerde, ne kadar uzak durulursa o kadar iyi. Tabii düz bir karnınız olsun istiyorsanız! E siz "Sadece özel günlerde canım, o da bir iki kadeh"cilerdenseniz, aynen devam efendim!

Her derdin devası: Plank!

Burada geçen bir dakika, dünyada 7 yıl efendim! Abartmıyoruz, kesinlikle öyle. Etkisi tek kelimeyle inanılmaz! Her gün düzenli olarak plank yapmanız, sonuca çok yaklaştığınız anlamına gelebilir. E sonucumuz da malum, üstelik bu hareket bütün vücudu aynı anda çalıştırıyor. Kollar, bacaklar, karın... Bugün başlamazsanız, yarın daha zor olacak, ertelemeyin!

Mucizevi besin: Yulaf!

İçerisindeki proteinler ve lifler sayesinde, sizi sağlıklı şekilde saatlerce tok tutabilir. Özellikle kilo vermek ve kas kütlesi artırmak için uygulanan diyetlerde başı çeker.

Disiplin şart!

Düz bir karna sahip olmak için, egzersizleri düzenli olarak yapmak, hatta mümkünse aynı saatlerde yapmaya çalışmak önemli. Hatta gerekli!

Düzenli uyuyun!

İdeal kilo ve kaslı bir vücut için düzenli uyku çok gerekli. Günde ortalama 8 saat uyumalısınız.

Su içmeyi unutmayın!

Günde kilonuz başına ortalama 30 ml su için. Ayrıca yeşil çay, yaban mersini, elma sirkesi, avokado gibi besinler yağ yakmaya yardımcı. Öğünlerinizde tüketmeye özen gösterin. İhmal etmeyin!

İsraf Konusunda Hassas mıyız? Lapa Olan ya da Artan Pilavı Değerlendirmenin Harika Yolları - onedio.com
İsraf Konusunda Hassas mıyız? Lapa Olan ya da Artan Pilavı Değerlendirmenin Harika Yolları - onedio.com
Hem Sağlık Hem de Damak Lezzeti İçin Etin, Balığın ve Tavuğun Tazesini Anlamanın En Kolay Yolları - onedio.com
Hem Sağlık Hem de Damak Lezzeti İçin Etin, Balığın ve Tavuğun Tazesini Anlamanın En Kolay Yolları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir