Şehir Hayatı içinde Sağlıklı Yaşam Arayışında Olanlar İçin 8 Detaylı Öneri

-

Kendimizi İYİ HİSSETmek için sadece fiziksel değil kafa sağlığımıza da dikkat etmekten yola çıkan the Urban Melody, bunun için GEZ-GÖR kategorisi altında yeni şehirler/ülkeler ve mekanlar tanıtırken, KEŞFET bölümünde filmlerden festivallere, modadan yeni trendlere farklı öneriler sunuyor... İşte bunlardan bazı başlıklar:

1. "Zayıflamak istiyorum ama daha yaza çok var, Nisan-Mayıs gibi yediklerime dikkat etmeye başlarım" mı diyorsunuz? Demeyin!

Yaz vücudu kışın yapılır diyerek şimdiden yediklerinize dikkat etmeye başlayın. Bayram seyran, kış modu, yılbaşı derken birkaç aydır kendinizi salmış olabilirsiniz ama artık buna bir dur deme zamanı geldi. Deniz sezonunu istediğimiz bikini ile açmak istiyorsak önümüzde 3 ay var, bunu uygun diyetlerle iyi değerlendirmek lazım.

2. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek için motivasyona mı ihtiyacınız var? İlham alın!

O halde sizi; her gün size ilham verecek, bir an önce spor yapmaya başlamak isteyeceğiniz, en iyi instagram spor hesapları ile tanıştıralım. Fitness’ın babalarından olan Tony Horton’dan, eski Queen’s Park Rangers oyuncusu Bradley Simmonds’a, zamanında aşırı kilolaları varken artık bir trainer olan Katie Dunlop’ın kadınlara özel fitness programlarından, hamileyken de bize spor yapılabileceğini ve sonrasında da hızla kilo verilebileceğini gösteren Alexa Jean’e mutlaka takip edilmesi gereken instagram hesapları sizi gaza getirecek!

3. Hani çoğumuzda güneye yerleşme fikri vardır ya, şimdiden yavaş yavaş keşfedin!

Bunun için eskiden ‘"şu yaşa geldikten sonra" derken içinde bulunduğumuz dönemde, her geçen gün bu fikri daha öne çekmek isteyenlerle karşılaşıyoruz. Her tatil dönüşü üzülerek ayrıldığımız ve "işte ben böyle bir yerde yaşamak istiyorum" dediğimiz yerde emekli olmayı beklemeden yaşamamız mümkün mü? İşte bu gibi soruların cevaplarını almak için bu hayali yakın zamanlarda gerçekleştirmiş olanlardan biri ile çok uzağa değil, mükemmel bir adaya, Bozcaada’ya gidiyoruz!

4. Stresten uzaklaşıp, rahat ve sakinliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde ille de çok uzağa kaçmamıza gerek yok!

Evimizde yapacağımız basit düzenlemelerle kendimize rahatlatıcı bir atmosfer yaratabiliriz. Genel hatlarıyla minimalizm, basitlik ve sadelik olarak tanımlanan Zen prensiplerini evimize yansıtabilmek için nelere dikkat etmeliyiz?

5. Londra gibi dünya şehirlerini turist gibi değil, lokal gibi keşfedin!

Kendi mutfağı bu kadar sınırlı, hatta o kadar sınırlı ki Hint mutfağından Tikka Masala’yı kendi geleneksel yemeklerinden biri ilan etmiş, topraklarında çilek, patates ve pırasadan başka pek bir şey yetişmeyen bu ülkede, bu kadar zengin bir yiyecek-içecek yelpazesi olması inanılmaz değil mi? Michelin yıldızlı restoranlardan, dünya mutfağına, sokakta yemek şölenlerinden, organik mutfaklara Londra halen keşfedilmeyi bekleyen yerlerden biri.

6. Yoga mı pilates mi, farklarını karşılaştırarak hangisi size göre seçin!

Son yıllarda gittikçe daha da popüler hale gelen yoga ve pilates genellikle birbirleriyle karşılaştırılır. İkisinin de ayrı ayrı faydaları olsa da en iyisi neye ulaşmak istediğinize karar vermek. Yoga ve pilatesin benzer ve farklı yönlerini inceleyip, hangisi size gore karar verebilirsiniz.

7. Şeker yerine kullanılan gizli şekerler neler? Öğrenin!

Son yıllarda şeker ve yapay tatlandırıcıların zararları konusunda daha fazla bilinçlendikçe, şekere alternatif daha fazla sağlıklı tatlandırıcı seçeneğiyle karşılaşmaya başladık. Her ne kadar yeni nesil bazı tatlandırıcılar gerçekten doğal olsa da, bitkiden elde edilen her şeye sağlıklı demek çok da doğru değil. Bu yüzden de şeker yerine kullanılan diğer maddelere dikkat etmek gerekiyor.

8. Dünyanın öbür ucuna gitmek isteyin!

Dünyanın her bir yanında görülmeye değer muhteşem noktalar var. Bu bölgelerde sizden daha önce bulunmuş olanların notlarını okuyarak hem bilgi sahibi olun hem de bu insanların yaşadıkları sizi teşvik etsin! Mesela şimdi Barbados’tan Kamboçya’ya farklı gezi rotalarına göz atarak başlayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bunları biz de akıl ettik zaten 😒😒

Görüş Bildir