Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sapasağlam Olmasına Rağmen Hayatını Kaybeden Sahibi ile Gömülsün Diye Ötenazi Yapılan Köpek

-

Sağlıklı köpeğini onunla birlikte gömülsün diye uyutan köpek sahibinin haberini sizler için The Independent'tan derledik.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/news/world...

Shih Tzu karması Emma adındaki köpek, sahibinin ölümünden sonraki gün 8 Mart'ta Virginia'nın Chesterfield Hayvan Barınağı'na getirildi.

Emma, vasiyet tenfiz memurunun ölen kadının köpeğinin onunla birlikte gömülmesi isteğini belirtip onu almaya gelene kadar iki hafta barınakta kaldı.

Yerel bir veterinere getirilip uyutulan Emma'nın cansız bedeni yakıldı ve külleri bir vazonun içine koyulduktan sonra sahibinin tabutunun içine yerleştirildi.

Barınaktaki görevliler Emma'nın ölümünü engellemek için çabalamalarına rağmen başarısız oldular. Bu durum yasal endişelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak, Virginia yasalarına göre köpekler kişisel mülkiyete girdiği için sağlıklı bir köpeği uyutmak yasa dışı sayılmıyordu.

Virginia Cenaze Hizmetleri başkanı Larry Spiaggi, evcil hayvan küllerinin sahibi ile birlikte gömülmesinin ve küllerinin tabutun içine konulmasının yasaya aykırı olduğunu savundu.

Ancak özel ve aileye ait mezarlıklar göz önüne alındığında bu yasada birkaç istisna var. Emma ve sahibinin ise nereye gömüldüğü tam olarak bilinmemektedir.

Hayvanseverler ise sosyal medyada Emma'nın gereksiz uyutulmasına ve yakılmasına olan öfkelerini belirtti.

Bir Twitter kullanıcısı: "Bu en kötüsü, ancak belki de köpekleri sahip edinmenin ve onların hayatlarını kontrol etmenin kaçınılmaz bir sonucu" yorumunda bulundu.

Emma'nın uyutulmadan önce bulunduğu Chesterfield Hayvan Barınağı'nın müdürü Carrie Jonas ise bu konu hakkında ne kadar üzgün olduğunu belirtti.

Carrie: "Onların bir köpek adına birçok durum için imza atabileceklerini söyledik, çünkü o kolayca ev bulabileceğimiz bir köpekti. Ancak en sonunda 22 Martta geri geldiler ve köpeği aldılar."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
piksel-piksel-anadolu

Çok seviyorsan böyle bir şey isteyemezsin.

adminotaur

OÇ luğun Din,dil,ırk ayrımı yoktur. Ayrıca böyle vasiyet bırakan aklını, hayvanseverliğini s.km

ezgibaqci

ben ölünce köpeğimde öldürülüp benimle yatsın diyen kadın YERİNDE RAHAT YATAMA İNŞ adi pislik bu kadar minicik bir yavrucağı nasıl kıydırdın

askito-muyum-ben

Ben dünyada bir tane bile anne görmedim ki 'öldüğüm zaman çocuğum Ahmet/Ayşe de benimle beraber gömülsün' diyen. Siz değil misiniz ulan o hayvanlara o benim evladim, ben onun annesiyim diyen! İnsan hiç evladının ölmesini ister mi ulan!! Geberdikten sonra bile dolaylı yoldan katil oldu kodumun kaşarı! Börtü bocek siksin seni.

Gizli Kullanıcı

Saçmalığa bak! Kadın çocuklarıyla gömülmek istese onları da mı öldürecektiniz! Bu batılıların yasalara tapması bazen böyle ahmaklıklara da sebep oluyor işte!

Görüş Bildir