Şampiyonlar Ligi Gibi Kadrosuyla Elitliğin Kitabını Yeniden Yazan Jet Sosyete İlk Bölümüyle Ortalığı Karıştırdı!

3.5bPAYLAŞIM

Neydi, nasıldı derken beklenen dizi Jet Sosyete nihayet yayınlandı. Ekranlara gelir gelmez de bir anda herkesin konuştuğu bir gündem oldu çünkü herkes aynı fikirde değil. Bakalım neler olmuş?

Uzun zamandır heyecanla beklediğimiz Jet Sosyete'nin ilk bölümü nihayet dün yayınlandı. Büyük bir çoğunluk da heyecanla ekran başına kuruldu.

Dünkü izlenme verilerine göre Jet Sosyete birinci sıradan listeyi kapattı. Hem de karşısında Survivor gibi iddialı bir yapım varken.

Dizi tam olarak o alıştığımız Gürsel Birsel ironisi ile bezeli. Detaylar ve göndermeler yine her zamanki Gülse Birsel tarzını barındırıyor.

Temel olarak sonradan görme iki zengin ailenin sınıfsal komiklikleri diye özetleyebiliriz aslında dizinin konusunu. Artık bir mizah unsuru olan "elitlik" ve elit olma çabaları üzerine gelişen olaylar silsilesi içerisinde yaşanıyor olaylar.

Dizinin ilk bölümünde izleyicinin içine hemen sindirdiği karakter ise kesinlikle Gündüz Şahin.

Bartu Küçükçağlayan'ın canlandırdığı Gündüz, bize hemen Yalan Dünya'daki Orçun'u unutturdu. Üstüne yapışan Orçun karakterini bir anda söküp atmış desek yalan olmaz.

Safiye ve Yaşar Yüksel karakterlerine alışmakta ise hiç sorun yok çünkü zaten oyuncular, diğer yapımlarda da neredeyse aynı tip karakterleri canlandırdılar.

Her biri yıldız olan oyuncu kadrosunda Çağlar Çorumlu ve Derya Karadaş da var. Ancak Derya Karadaş bizim için hala Zerrin; Çağlar Çorumlu ise hala Şevket Hoca gibi. Bakalım dizideki yeni isimleriyle anmaya ne zaman başlayacağız?

Makbule'yi ise kafanızdan tamamen çıkartın çünkü artık Pelin beybisi var...

Hasibe Eren'in canlandırdığı Pelin karakteri, tam bir plaza dili ve edebiyatı mezunu beyaz yakalı. Çevrenizde görmeye alışkın olduğunuz Instagram bağımlılarından sadece bir tanesi. Bakalım Makbule yerine Pelin ne zaman tam olarak hayatımıza girecek?

Kadro tam bir şampiyonlar ligi olduğu için izleyici beklentisi de uzaya kadar çıkmış durumda haliyle...

Oyuncu kadrosunda Çağlar Çorumlu, Derya Karadaş, Cengiz Bozkurt, Gülse Birsel, Sarp Apak, Ayşenil Şamlıoğlu, Bartu Küçükçağlayan, Aslı Bekiroğlu, Hasibe Eren, Enis Arıkan, Şahin Irmak, Tuğba Çom, Deniz Cengiz, Emre Taştekin ve Ecem Uzun gibi isimler.

Bir de Gülse Birsel dizilerinde pek fazla görmediğimiz yeni yüzler var. Mesela Enis Arıkan.

Enis Arıkan'ı en iyi Gupse Özay'ın "Görümce" serisinden tanıyacak olabilirsiniz. Jet Sosyete'de de moda sektöründen ve trendlerden beslenen Tonguç (Tony) olarak onu görmeye devam edeceğiz.

Aşırı gerçekçi Melike ile de tanışın: Aslı Bekiroğlu

Jet Sosyete camiasında dobralığıyla sıyrılan bir tip kendisi. Oyuncu Aslı Bekiroğlu, aslında 1995 doğumlu bir Diyetisyen ve aynı zamanda da bir Vine fenomeni.

Krizin her zaman fırsata çevrilebileceğini düşünen Yıldız Yüksel ise gerçekte Tuğba Çom

Güzellik trendleri, moda takibi ve elbette hayırlı bir kısmet arayışı Yıldız'ın vazgeçilmezleri. Karaktere hayat veren Tuğba Çom, 1990 doğumlu bir oyuncu. Daha önce Benim İçin Üzülme ve Türkan dizilerinde onu görmüş olabilirsiniz.

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden İlayda Çıkrıkçoğlu yani Deniz Cengiz

"Ya ben nerden tanıyorum bu kadını?" dediğini duyar gibiyiz. Deniz Cengiz'i, internette yayınladığı "Veli Toplantısı" temalı komik videolarından tanıyorsunuz.

Sosyete camiasının gotik ve asi kızı Alara Çıkrıkçıoğlu yani Ecem Uzun

Tarzıyla ablasından ve hatta camiadan çok ayrı bir tip olan Alara'yı, Ecem Uzun canlandırıyor. Onu tanımayan yok ama kendisinin Küçük Sırlar dizisi ile büyük bir hayran kitlesi oluşturduğunu da hatırlatalım.

Dizi yayınlandığı andan itibaren sosyal medyanın gündemine oturdu. İzleyiciler beğenenler ve beğenmeyenler olarak ikiye ayrılıp tepkilerini böyle gösterdiler:

Peki siz Jet Sosyete'nin ilk bölümünü nasıl buldunuz?

Zerre gülmedim, tam bir hayal kırıklığı!
Ben çok beğendim ya, gayet güzel bir dizi olmuş!
Hemen karar vermemek lazım, dizinin zamana ihtiyacı var!
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mnyksvsc

En dikkat çekici isim Aslı Bekiroğlu ama sanki o da fazla iyi :)

beyzaledger

ecem uzunu tanımıyorum üzgünüm :( ayrıca görümce sadece tek bir film değil mi? nasıl serı olabiliyor

paco-hernandez

ya şu cengizin annesi yüksek devirde çalışıyor çok bağırıyor kadın, biri vitesini değiştirsin! ayrıca yine yeni yeniden zerrin olmamış, çok itici! geri kalan zamanla oturur tabi de bu hatalı karakterleri napacaz?! bir de ağa dizisi göndermesini 1-2 defa yaparsın tamam da tekrarı arttırınca tadı kaçıyor...

fatih-gulpinar

Avrupa yakası dahil gülse birselin hiçbir dizisine gülmedim ve takip etmedim.Gerçekten senaryosuna ve mizahına güvenen bir dizi zaten gülme efekti kullanmaz.Ah ah Leyla ile Mecnun absürttün falan ama en iyi diziydin izlediğim..

Gizli Kullanıcı

ahh avrupa yakası ile yalan dünyanın yerini dolduramıyor hiçbir komedi

Görüş Bildir