Görüş Bildir
Haberler
Saldırganların Adliye'deki Görüntüleri

Saldırganların Adliye'deki Görüntüleri

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Adliyesi'nde Savcı Selim Kiraz’ı öldüren saldırganların Adliye'ye ve daha sonra Savcı'nın odasına giriş görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na salı günü sahte avukat kimlikleriyle girip Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan saldırganların Adliye'ye giriş görüntülerini paylaştı. Görüntülerde, elinde avukat cübbesi olan takım elbiseli saldırgan Adliye'ye giriş yaparken görülüyor.

Savcı Selim Kiraz’ı öldüren saldırganlar 10 dakika arayla farklı kapılardan Adliye'ye girerek bankaların bulunduğu bölümde buluştular.

Saldırganlar Adliye'de yaklaşık iki saat zaman geçirdi.

Saldırganlar görüntülerde Savcı'nın odasının bulunduğu 6. katta yürüyür ve Savcı'nın kapısını açıyorlar.

Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol adlı iki DHKP-C örgütü üyesi, salı günü Çağlayan'daki adliye binasında Berkin Elvan soruşturmasını da yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ı odasında rehin almış, yapılan görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. İki saldırgan savcıyı öldürmüş, silah seslerinin duyulmasının ardından başlatılan operasyonda Yayla ve Doğruyol öldürülmüştü.  

AA ve Cihan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Damian Sanmarti

OROSPU. ÇOCUKLARI.

Yağmur Sare

o.çocukları

Anarchy

ilk başarılı operasyon şah türbesiydi ikinci başaralı operasyonda bu daha ne yapsın bu adamlar size başaralı olduklarını anlatmak için.