Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlıklı Cilt İçin Vitamin Önerileri

4PAYLAŞIM
Sağlıklı Cilt İçin Vitamin Önerileri

Dışardan nasıl gözüktüğünüz kendiniz için içeride ne yaptı­ğınıza bağlıdır. Söz konusu olan şey cildiniz olduğunda vi­taminler ve uygun beslenme temeldir.

En iyi şekilde görünenebilmek için günde sekiz bardak su içmeye ve süt ve yoğurt tüketiminizi yağsız çeşitlerinden seç­meye dikkat etmelisiniz. Çikolata, kuruyemiş, kurutulmuş meyve, kızarmış gıdalar, kolalı içecekler, kahve, alkol, si­gara ve aşırı tuzdan uzak dumalısınız. Ayrıca şeker de kul­lanmamalısınız. Az miktarlarda bal iyi bir şekilde tatlandıracaktır.

Günde iki kez, sabah ve akşam, tamamen doğal, yük­sek kuvvette multivitamin ve amino asit-şelatlı mine­ral (A vitamini, beta-karoten ya da karotenoid, Bl, B2, B3, B5, B6, B12 vitaminleri, biotin, kolin, folik asit, inositol, C vitamini, D vitamini, E vitamini, kalsiyum, krom, bakır, magnezyum, manganez, selenyum, vanadyum ve çinko içeren) kompleks Cilt formu ve sinir sağlığı için temeldir.

Günde iki kez, sabah ve akşam, geniş spektrumlu bir antioksidan fomıülü (alfa- ve beta-karoten, lutein, li­kopen, C vitamini, E vitamini, selenyum, ginkgo bilo­ba, koenzim-Q10, yabanmersini, L-glütasyon, soya izoflavonlar [genistein ve daidzein], üzüm çekirdeği ekstresi ve yeşil çay ekstresi) Cildi koruyan, onu sağlıklı tutan ve genç görünme­sini sağlayan antioksidanların yerine konmasına yar­dımcı olur.

• Beta-karoten, 10.000 IU. Cildi serbest radikallerin hasarından korumaya yardımcı olur.

• Bioflavonoidleıie C vitamini, 500 mg. Kılcal damarların çatlamasını önlemeye yardım eder; yaraların, çürüklerin ve çizilmiş dokuların iyileşmesini destekler.

• E vitamini, 400-800 IU Minik yüz kılcal damarlarının dolaşımını geliştirir. Cildin dış tabakasındaki hücrelerin yenilenmesine yardım eder.

• Pantotenik asit ile B kompleks vitamini, 50 mg. Hücre yapılanmasına yardımcı olur ve yara iyileşmesine yardım eder.

• MSM (metilsülfonilmetan), 1.000 mg. Yeni derinin üretilmesine yardımcı olan kolajenlerin oluşumunu destekler.

• Esansiyel yağ asitleri, 1.000 mg. Ketentohumu yağı, omega-3 yağ asitlerini yeniden dolduran iyi bir nem kaynağıdır.

haber kaynağı: 724saglik.org/vitaminler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir