Görüş Bildir
Haberler
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Zehir Zemberek Açıklama

etiket Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Zehir Zemberek Açıklama

Onedio Medya
02.12.2015 - 15:23 Son Güncelleme: 02.12.2015 - 20:00

Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'deki IŞİD militanlarının finansal kaynaklarına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Rus yetkililer, Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol gelirlerine ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki kanıtların, bakanlığın sitesinde yayına sunulacağını açıkladı. Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, “Suriye’den yasadışı şekilde satılan petrolün ana güzergahı Türkiye” dedi. Açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin de bu ticarete karıştığı öne sürüldü ve 'Gelecek hafta da Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiğini gösteren bilgiler yayınlayacağız' denildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, IŞİD’i yenmek için yasadışı petrol ticareti kanallarının ve alt yapısının yok edilmesi gerektiğini söyledi. Antonov, “Suriye’den yasadışı şekilde satılan petrolün ana güzergahı Türkiye” dedi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı bilgiye göre açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Türkiye’ye yapılan petrol ticaretinin üç ana güzergahını belirledik'

'Türkiye’ye yapılan petrol ticaretinin üç ana güzergahını belirledik'
 • IŞİD kontrolündeki bölgelerden Türkiye’ye yapılan petrol ticaretinin üç ana güzergahını belirledik. Suriye ve Irak’taki yasal sahiplerden çalınan bu petrollerin ana tüketicisi, Türkiye’dir. Verilere göre bu yasa dışı ticarete Türkiye’nin üst düzey siyasi yönetim kadrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi karışmıştır. Biz daha önce birçok kez teröristlerle flört edilmesinin tehlikelerinden bahsettik.

 • Bölgede komşu ülkelerden petrol çalan Türk elitleri ve çetelerden oluşan ortak bir ekip çalışıyor. Binlerce tankerden endüstriyel nitelikte çok büyük boyutta petrol, boru hatlarıyla Türkiye’ye ulaştırılıyor.

'Rusya'nın operasyonları sonucu teröristlerin geliri yarı yarıya düştü'

 • Son iki aydır devam eden Rusya’nın hava operasyonunda IŞİD’e ait 32 petrol üretim tesisi ve 11 petrol rafinerisi yok edildi.

 • Rus Hava Kuvvetleri’nin Suriye’deki operasyonları sonucu teröristlerin yasa dışı petrol ticaretinden elde ettiği günlük gelir 3 milyon dolardan yarıya indi.

 • Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin, Suriye'de IŞİD'in elinde olan petrol yataklarından yapılan yasadışı petrol sevkiyatlarıyla doğrudan ilişkisi var.

'Petrol sevkiyat rotası Batman'daki bir rafineride sona eriyor'

'Petrol sevkiyat rotası Batman'daki bir rafineride sona eriyor'
 • Kasım ayında Türkiye sınırı yakınlarında 16 bin 260 adet petrol tankeri görüldü. Tank sürücülerinden bazıları yüzlerini hırsız gibi maskelerle kapatıyordu. Uzaydan çekilen görüntüler, tankların sınırı geçtikten sonra Türkiye’de ilerlemeye devam ettiğini gösterdi.

 • Ana petrol sevkiyat rotalarından biri Türkiye sınırı yakınında. Petrol sevkiyat rotası Suriye'nin doğusundan başlayıp Türkiye'ye gidiyor ve Batman'daki bir rafineride sona eriyor.

 • Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol kamyonlarına ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki bilgiler, bakanlığın sitesinde genel erişime hazır olarak yayına sunulacak.

'Gelecek hafta da Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiğini gösteren bilgiler yayınlayacağız'

 • Terör örgütlerini finanse etmek için yasadışı petrol ticaretinin nasıl kullanıldığını gösteren kanıtları sunduk. Rusya, Türkiye’nin komşularından yaptığı hırsızlığa ilişkin gerçekleri açıklamaya devam edecek. Gelecek hafta da Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiğini gösteren bilgiler yayınlayacağız.

 • Rusya Suriye'de IŞİD'in petrol tesislerini vurmaya devam edecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Amacımız Erdoğan’ın istifa etmesi değil, bu Türkiye halkına bağlı'

'Amacımız Erdoğan’ın istifa etmesi değil, bu Türkiye halkına bağlı'
 • Bizim amacımız Erdoğan’ın istifa etmesi değil, bu Türkiye halkına bağlı.

 • Batı’da hiç kimse Erdoğan’ın oğlunun yasa dışı petrol ticaretine karışmış olmasıyla ilgilenmiyor. Ama Rus gazeteciler Türkiye’nin suçları hakkında gerçeği söyleyecek kadar cesurdur. Eminim ki şimdi sunduğumuz bu verilerin gerçek olmadığı yönünde tartışmalar yaşanacak. Eğer bu kanıtların gerçek olmadığını düşünüyorlarsa, bizim bugün gösterdiğimiz yasadışı petrol ticaretinin gerçekleştiği bölgeleri gazetecilere açsınlar.

'Sadece son bir haftada Türkiye topraklarından IŞİD ve El Nusra saflarına 2 bin militan, 120 tonun üzerinde mühimmat gitti'

 • Bazı durumlarda da IŞİD tankerleri Suriye'nin Türkiye sınırını geçip limanlara gidiyor, petrol buradan işlenmek üzere gemilerle üçüncü ülkelere gidiyor.

 • Sadece son bir haftada Türkiye topraklarından IŞİD ve El Nusra saflarına 2 bin militan, 120 tonun üzerinde askeri mühimmat ve yaklaşık 250 adet motorlu akışı oldu. Güvenilir istihbarat raporlarımıza göre, Türkiye uzun zamandır ve düzenli biçimde bu tür faaliyetler yürütüyor.

'Militanlara silah gönderdiğini ortaya çıkaran gazetecileri hapse attılar'

'Militanlara silah gönderdiğini ortaya çıkaran gazetecileri hapse attılar'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği sözlerin değerini biliyoruz. Türkiye'nin insani yardım görünümünde militanlara silah gönderdiğini ortaya çıkaran Türk gazeteciler Erdoğan'ı yalan söylerken yakaladı. Bunun için de gazetecileri hapse attılar. Erdoğan ve diğer yöneticiler de ne istifa eder ne de yüzlerini çalıntı petrolle sıvasanız bile bunu yaptıklarını kabul eder.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
579
225
73
56
27
24
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Full Moon

Rusya Savunma Bakanlığı : Türkiyede her b*ka inanmaya hazır vatan haini çok. Bu yüzden iftiralarımız kolaylıkla alıcı bulacaktır. Bu arada biri şunlara paint... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Aaa konuşan bi göt kılı daha! Işid orda babacım burda durma sen git kafa kes! Hadi! Gelirken bi tanker petrol getirmeyi de unutma.

Erdem Eren

"İstifa demedim istifra dedim."

basin toplantisini izledim; adamlar tirlari, rafineriyi, tirlarin turkiye`ye girisini kisacasi herseyi cekmisler... putin bu sefer tersten sapladi :D oyle yo... Devamını Gör