'Erdoğan Ne Zaman İstifa Edecek Öğrenmek İsteriz'

 > -

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin IŞİD'le petrol ticareti yaptığı ispat edildiği anda ben bu makamda durmam" sözlerini hatırlatıp, "Biz zaten bunu kanıtladık" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre haftalık basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova, IŞİD petrolünün yasa dışı yollardan Türkiye'ye satıldığı iddialarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 

Konuşmasında Rusya'nın IŞİD petrolünün Türkiye'ye kaçırıldığına dair sunduğu bilgilerin başka kaynaklar tarafından da doğrulandığını belirten Zakharova, "Sözgelimi Danimarkalı danışmanlık şirketi Rystad Energy Türkiye'nin petrol kaçakçılığıyla bağlantısı olduğunu gösteren bir rapor yayımladı" dedi.

Erdoğan: 'Putin İspatlarsa Bu Makamda Durmam' - onedio.com
Erdoğan: 'Putin İspatlarsa Bu Makamda Durmam' - onedio.com

"Koltukta durumlar nasıl, bunu öğrenmek isterdim"

Zakharova, Erdoğan'ın ne zaman görevinden ayrılacağını öğrenmek istediğini de ederek; "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkesinin petrol kaçakçılığı yaptığı kanıtlanırsa koltuğunda kalmayacağını söylemişti. Biz zaten bunu kanıtladık. Koltukta durumlar nasıl, bunu öğrenmek isterdim." dedi.

Rusya'nın 'Türkiye-IŞİD Ticareti' İddiaları ve Gerçekler - onedio.com
Rusya'nın 'Türkiye-IŞİD Ticareti' İddiaları ve Gerçekler - onedio.com

"Krizi Ankara büyütüyor"

Rusya-Türkiye ilişkilerinin kötüleşmesini Türk hükümetinin tutumuna bağlayan Zakharova, "Ankara'nın eylemleri yaşanan krizi 'yedi millik adımlarla' büyütüyor" ifadelerini kullandı.

Sputnik News

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir