Görüş Bildir
Haberler
Rönesans Holding’ten Alacaklarını İsteyen İşçiler 5 Gündür Piazza AVM'nin Girişinde Eylem Yapıyor

Rönesans Holding’ten Alacaklarını İsteyen İşçiler 5 Gündür Piazza AVM'nin Girişinde Eylem Yapıyor

Rönesans Holding’den 7 aylık haklarını alamayan işçiler, holdinge bağlı Piazza AVM’nin tüm girişlerini kapatarak 5 gündür eylem yapıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Malatya ve Elazığ Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) şantiyelerinde çalışan İnşaat-İş Sendikası üyesi işçilerinin İstanbul Maltepe’de bulunan Piazza AVM önünde başlattıkları direniş 5. gününde.

İleri’nin aktardığına göre; İnşaat-İş Sendikası üyesi olan işçiler, Rönesans Holding’in Malatya ve Elazığ’da yaptığı TOKİ çalışıp haklarını alamadı. Ödemelerini alamayan işçiler, haklarının verilmesi talebiyle holdinge ait Piazza AVM önünde 3 Eylül’den beri direniyor. İşçiler ve sendikacılar AVM girişlerini kapatarak haklarını alana kadar ayrılmamakta kararlılar.

Eylem alanından ne olursa olsun haklarını alana kadar ayrılmayacaklarını kaydeden işçileri, cuma gününde beri 7 gün 24 saat alanda nöbetteler.

'Biz hakkımızı yedirmemekte kararlıyız'

'Biz hakkımızı yedirmemekte kararlıyız'

Haklarını almadan evlerinde uyumayacaklarını ve yemek yemeyeceklerini söyleyen İnşaat İş Sendikası Örgütlenme Sorumlusu Deniz Gider, “Üyelerimiz 7 aydır haklarını alamadı. Verilen sözler tutulmadı ve arkadaşlarımız 7 aydır oyalanıyor. Pandemiyi fırsata çevirip arkadaşlarımız ücretsiz izne yollandı. Ücretsiz izin süresi bitti ama geri işe çağırılmadılar ve 7 aylık maaşlar da verilmedi. Biz hakkımızı yedirmemekte kararlıyız” dedi.

'Patrona tek bir kuruş bile bırakmayacağız'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
2
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Rönesans şantiyesinde hiç çalışmadım ama rönesansı çok överler özellikle iş güvenliği konusunda. Senelerdir şaniyelerde bulunan biri olarak muhtemel senary... Devamını Gör