Görüş Bildir
Haberler
Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Kimdir, Kaç Yaşındadır? Erman Ilıcak Aslen Nerelidir?

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Kimdir, Kaç Yaşındadır? Erman Ilıcak Aslen Nerelidir?

Forbes tarafından yayınlanan en zenginler listesinde 4,4 milyar dolarlık servetiyle Erman Ilıcak da 655. sırada yer aldı. Ayrıca Erman Ilıcak, Murat Ülker’in ardından en zengin ikinci Türk olarak açıklandı. Bu haber sonrası Erman Ilıcak kimdir sorusu gündeme geldi. Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak, 1967 yılında Malatya’da dünyaya gelmişti. İşte Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak’ın hayatı ve kariyeri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Erman Ilıcak Kimdir?

Erman Ilıcak Kimdir?

1967 Malatya doğumlu olan Dr. Erman Ilıcak, Rönesans Holding’in kurucusu ve başkanıdır.

Ilıcak, 1985 yılında Özel TED Ankara Koleji’nden ve 1990 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldu. 2002 yılında ise Minnesota Üniversitesi’nin yanı sıra Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. Ilıcak, 2011 yılında Paris’teki Uluslararası İşletme Okulu’ndan İşletme Yönetimi doktora derecesi aldı.

Ilıcak, 1993 yılında Rusya St. Petersburg’da Rönesans Holding’i kurdu. Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, bugün Türkiye, Rusya ve Hollanda başta olmak üzere, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyada, toplam 28 ülkede 75 bini aşkın çalışanıyla inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor.

2018 yıl sonu itibarıyla yaklaşık 5 milyar dolar global ciro ve 8,5 milyar dolar aktif büyüklüğe sahip olan holding, bugün ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın