Görüş Bildir

Reuters: 'Türkiye Karadeniz'de 800 Milyar Metreküp Doğalgaz Buldu'

Anasayfa > Gündem

Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, 'Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu, bu rezerv Türkiye'nin 20 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılayacak büyüklükte' açıklamasında bulundu.

Reuters ajansına konuşan iki Türk yetkili, Türkiye'nin Karadeniz'de önemli doğalgaz rezervleri bulduğunu söyleyerek, bunun ülkenin enerji ithalatına olan bağımlılığını azaltmasına yardımcı olabilecek bir keşif olduğunu belirtti.

Ajansa konuşan bir yetkili, 'Tuna-1 bloğundaki tahmini rezerv miktarı 800 milyar metreküp. Türkiye'nin yaklaşık 20 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılıyor' ifadelerini kullandı.

Ancak yetkililer, üretime başlanmasının 7 ila 10 yıl alabileceğini kaydederek, yatırım maliyetlerinin ise 2 ila 3 milyar dolar arasında olacağı bilgisini paylaştı.

Erdoğan "müjdesini" yarın 15:00'da açıklayacak

Erdoğan "müjdesini" yarın 15:00'da açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı konuşmada 'Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri ve rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum. Tabii açıklarsam bu işin heyecanı, her şeyi kaybolur. Onun için açıklamamakta fayda var diye düşünüyorum' ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen açıklamasını yarın saat 15:00'da yapması bekleniyor.

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
88
34
21
13
7
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ventolin

Dünyadaki fındığın %70'i Türkiye'de üretiliyor ama en pahalı fındığı dünyada biz yiyoruz, oradan pay biçin olacaklara.

ekis jord

bu haberin uzerine dogal gaza zam gelir, ahanda buraya yaziyorum 😂

Metin Akalp

Reisin süprüzünü bok etti şerefsizler. Bari yarın haberimiz yokmuş gibi yapalım da üzülmesin.