Rakamlar Konuşuyor! Cinsellikle Alakalı Duyunca Kafada Deli Sorular Oluşturacak 15 İstatistik

-
Abone ol

Cinsellik, dünyayla kurulan en güçlü bağlantılarımızdan biridir; mutluluğun ve tinselliğin doruğundayken hiçbir şeye kul köle olmaz; çünkü her türlü bilgiyi içinde taşır ve dokunduğumuz, baktığımız her şeyden zevk almamızı sağlar.

der Iris Murdoch, cinsellik üzerine. 

Sahiden de öyle midir?

Collegehumor adlı internet sitesi de 50.000’in üzerinde katılımcıya cinsellik hakkında sorular yöneltti ve bu ilginç bulguları elde etti...

#1

Cinsel yaşam hakkında ipucu veren en önemli şeylerden birisi, gündelik yaşamdaki temizlik adetlerimiz. Ankette elde edilen sonuçlara göre, her gün duş aldığını belirten katılımcıların %68’i, 2 günde bir duş alanların %14’ü, günde bir kaç kez duş alanların %13’ü, haftada 1-2 kez duş alanların %3’ü, bu oranlardan daha az sıklıkta duş alanların %2’si düzenli bir cinsel hayata sahip.

#2

Bunun yanında, günde birden fazla kez duş aldığını belirtenlerin, diğerlerine göre daha az partner değiştirdiği ve genelde tek partnerli ilişkileri tercih ettikleri görüldü.

#3

Ankete katılanların %20’si duşa tuvaletini yapmanın normal bir şey olduğunu düşünürken, %42’si bunun kendileri için uygun olmadığını, %38’i ise yalnızca kendi banyosunda böyle bir şey yapabileceğini söyledi.

#4

Tek gecelik ilişki yaşadığını belirten bireylerin bu ilişkiyi genelde yurt dışı gezilerinde ya da yabancı bir partnerle yaşadıkları elde edilen sonuçlar arasında.

#6

“Partnerinizi aldattınız mı?” sorusuna “Evet” diyen erkeklerin oranı %47’ye ulaşırken kadınlarda bu oran %33. “Hayır, hiçbir zaman yapmam” diyenlerin oranı kadınlarda %57, erkeklerde %38.

#7

Cinsel birliktelikte korunma yöntemlerini kullanma, yaş arttıkça azalan bir durum. Korunma yöntemlerini en yoğun kullanan yaş grubu 15 – 18  yaş aralığı. 31-40 yaş grubunun %21’i, 40 yaş ve üzeri grubununsa %40’ı cinsel birliktelik sırasında korunma yöntemi kullanmadığını belirtti.

#8

Yapılan ankete göre katılımcılardan ilk cinsel deneyimini 18 yaş ve altında yaşayanlar %49, 19-22 yaş aralığında yaşayanlar %21, 23-25 yaş aralığında yaşayanlar %2, 26 yaş ve sonrasında yaşayanlar ise %1 oranında. Ankete katılanların %27’si ise henüz cinsel ilişki yaşamamış.

#9

Cinsel ilişki sonunda orgazm olan kadınların %67’si, uzun bir sevişme sonrasında orgazma ulaştıklarını belirtiyor. Ön sevişmenin ortalama süresi ise yaklaşık 10 ile 20 dk. arasında.

#10

Anket sonucunda eğitim seviyesi daha yüksek olan bireylerin, tek gecelik ilişkilere daha fazla eğilim gösterdikleri görüldü. Özellikle matematik alanından mezun olan bireylerde tek gecelik ilişki yaşama alışkanlığı %68 oranıyla en yüksekken, Bilgisayar mühendislerinin %66’sı hayatlarında hiç tek gecelik ilişki yaşamadığını belirten ve tek gecelik ilişki konusunda en çekimser olan grup.

#11

Utrecht Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırmaya göre Türk erkeklerinin sevişmesi, başından sonuna 3 dakika 7 saniye sürüyor. Bu, uzmanlara göre yumurta haşlamaktan daha kısa bir süre. En uzun süreyse İngiliz erkeklerinin: 7 dakika 36 saniye. Çalışmada ayrıca ABD’li erkeklerin 7 dakika, İspanyolların 5 dakika 8 saniye, Hollandalıların ise 5 dakika 1 saniyede boşaldığı belirlendi.

#12

Anketten çıkan bir diğer sonuç ise şöyle: Orgazm öncesi geçen süre, 1-20 dakika aralığında değişiyor. Kadınların %33’ü ve erkeklerin %12’si “istediğim kadar” cevabını veriyor.

#13

“Bir haftada en fazla kaç seks partneriniz oldu?” sorusuna her iki cins de %45’le “Bir tane” cevabını veriyor. “Kaç seks partneriniz oldu?” sorusuna “Beşten fazla” diyen erkeklerin oranı %44. “Hiç seks partnerim olmadı” diyenlerde kadınların oranı %22, erkeklerinse %18…

#14

Ankete katılan 50.915 kişinin 9.719’u kadın. Kadın katılımcılar, birlikte oldukları kişi sayısını söylerken gerçek rakamların altında sayı belirtirken, erkeklerin bu rakamı abartarak söylediği görülmüş.

#15

Anketten elde edilen bir diğer sonuca göre katılanların %47’si haftada en az bir kez porno izliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruhani

belki hiç biriniz fark etmediniz ama 5. madde nerde?

susmam

Seks ne güzel sanat...

utku-yildirim2

Anketten gerçekte yaptıkları sex sayısının altında veya üstünde cevap verdiklerini nasıl öğreniyolar aq

komutanlogar26

Arkadaşlar başlıktaki fotoğraf hangi filme ait? Yalvarırım bilen varsa yazsın, 4 yıldır arıyorum bulamıyorum.

chuck-berry

Eternal sunshine of the sexless mind.

kurtali1983

Merhaba Ggle arama motorunda bir kelimeyi aratabildiğin gibi bir resmi de aratabiliyorsun ;) eğer bir gün tekrar ihtiyacın olursa aklında bulunsun.

komutanlogar26

yok o değil ya :(

spiritorbs

Walla ben ilk taksitleri düşünüyorum içimden 1 dk . Tam boşver dediğim anda , krediydi ev kirasıydı , faturalardı derken toplamda 2,5 dk da ordan . Çok uzattığı için siyaset düşünmek yasak . Zaten perşembenin gelişi çarşambadan beli olur misali , mendil havlu yerinde mi diye son bi kontrolden sonra birden ekran gidiyo . . . Derinden gelen bir sesin şu cümleyi söylediğini duyuyorum . "Your body run into a problem and needs to restart ." .. " art ". . ." art ". . ." art . . .

Görüş Bildir