PTT'ye Patates-Soğan Dağıtma Görevi: 'Bu Yapılan Açıkça Zulümdür'

 > 
15PAYLAŞIM

PTT'nipatates ve soğan dağıtmakla görevlendirildiği ortaya çıktı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen "PTT çalışanlarının hali hazırdaki yükleri yetmezmiş gibi bir de sırtlarına patates soğan çuvalları konuluyor. Bu yapılan açıkça zulümdür" diyerek bu duruma tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates ve soğanların ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başlandı. 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, patates ve soğan dağıtımı için bazı yerlerde PTT çalışanlarının görevlendirildiğini söyledi.

Patates ve soğanların dağıtılması için PTT şubelerinin ve orada çalışanların kullanılmaya başladığını belirten Alpay Antmen, “Pandeminin yükünü çeken kesimlerin başında olan PTT çalışanlarının hali hazırdaki yükleri yetmezmiş gibi bir de sırtlarına patates soğan çuvalları konuluyor. Bu yapılan açıkça zulümdür. PTT çalışanları sırtlarına 10’ar kiloluk çuvallar almaya ve taşımaya zorlanıyor" dedi.

İlgili görüntüleri sosyal medhe hesabından paylaşan Antmen "Kölelik Türkiye'ye geri geldi! PTT çalışanlarına 10'ar kiloluk patates ve soğan çuvalları yüklenip dağıtmaları baskısı yapılıyor. PTT çalışanları Covid'den ölmezse çuvalların altında kalarak can versin diyorlar. Halkı dilenciye, PTT çalışanlarını da resmen köleye çevirdiler!" dedi.

Soru önergesi verdi

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle önerge de veren Antmen, şu soruları yöneltti:

  • PTT çalışanlarının sırtlarında patates soğan çuvalıyla kat kat çıkmak zorunda kalması kölelik değil midir? 

  • AKP ile birlikte yasaklanan kölelik geri mi gelmiştir? 

  • Bu yaşananlar vicdanınızı sızlatmıyor mu? 

  • PTT emekçilerinin sırtlarına patates soğan çuvalı yükleyeceğinize; halkı patates soğana muhtaç hale getirmeseydiniz daha iyi olmaz mıydı?

Ayrıca bakınız 👇

İnsani Yardım 'Şova' Döndü: Hilvan Kaymakamı'nın Patates Çuvalı Pozu Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
İnsani Yardım 'Şova' Döndü: Hilvan Kaymakamı'nın Patates Çuvalı Pozu Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir