Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Popun Kraliçesi Madonna'dan Hayat Hakkında 25 Söz

 > 
348PAYLAŞIM

1. "Güçlü ol, özgürlüğe ve Tanrı'ya inan, kendini sev, cinselliğini anla, mizah duygusuna sahip ol, mastürbasyon yap..."

"...insanları dini, rengi ya da cinsel tercihleri sebebiyle yargılama, hayatı ve aileni sev."

2. "Çektiğim acıyı başka çocuklarla karşılaştıramam ama 6 yaşımdayken annem öldü. Çektiğim acı o kadar derindi ki anlatamam..."

"...O yüzden ailelerini kaybeden çocuklarla aramda bir bağ olduğunu hissediyorum. Ailenizi kaybettiğinizde yönünüzü de hayattaki odak noktanızı da kaybediyorsunuz ve kendi kendinize "Aman Tanrım, geleceğim kalmadı" diyorsunuz. Bu çocukları gördüğümde ve babalarını ve annelerini kaybettikleri, evlerini kaybettikleri halde hala nasıl olup da gülümseyebildiklerini düşündüğümde, herhangi bir konuda kendimi nasıl kötü hissedebilirim ki diyorum kendime. Ve yaşamı bir kez daha takdir ediyorum."

3. "Eğer inandığın şey için savaşmaya niyetli değilsen, ringden içeri bile girme."

4. "Ben, her zaman işimin insanları uyandırmak olduğunu düşünmüşümdür. Fakat onları uyandırmak yetmiyor..."

"... İnsanları uyandırmalı ve onlara yön vermelisiniz. Onları uyandırmalı ve kendilerine hayatın üstesinden gelmeyi sağlayacak araçlar vermelisiniz. Onları uyandırmalı ve ellerine çözüm vermelisiniz. Aksi takdirde yine uykuya dalacaklardır."

5. "Hayat devam ederken, cüretkâr olmak benim için bir standart haline geldi..."

"... Elbette tüm bunlar sezgiyle, sorular sormakla, insanların fikirlerini ve inanç sistemlerini kamçılamak ve sesini duyuramayanları, günlük yaşamımın bir parçası haline geldiği üzere savunmakla ilgili. Benim kitabımda, bu olağan. Benim kitabımda, herkes cesaret isteyen bir şey yapıyor. Lütfen bu kitabı açın. Sizi cesaretlendiriyorum."

6. "Benim hayattaki işim kime oy verdiğin, neden oy verdiğin değil..."

"... Benim için önemli olan, kendin ve etrafındaki insanlar için sorumluluk alman. İnsanların kendilerine devletin baktığını, önemsediğini, onları koruduğunu düşünmek herkes için aptalcadır."

7. “Ben bir özgürlük savaşçısıyım. Şovum, şarkılarım, işim, sanatım hepsi ifade özgürlüğü için”

8. "Seks sadece vücutların tatmini değil, ruhların da ibadetidir. Cinselliği özgürce yaşayamayan insanın hayat hakkında parlak bir bakış açışı olması imkansızdır."

9. "Eğer yaptığım her şeyi göründüğü gibi algılarsanız, dehşete düşersiniz. Ya da gözünüz korkar. Ya da onurunuz kırılır. Ya da sıkılırsınız."

10. ”Uyuşturucuya karşı vücudumun dayanma gücü yok. Sonrasında kendimi berbat hissediyorum..."

"... beni günlerce ama günlerce süründürüyor. Hayatımda böyle bir eziyet istemiyorum. Ve de bunun, üzerine para ödemeye değer bir şey olmadığını düşünüyorum. 20'li yaşlarımda ilk denediğim zamanlarda bile çok uyuşturucu kullanmışlığım yoktur. Ayrıca ben bir dansçıyım ve vücudumu mahvetmek istemem. Fiziksel olarak iyi hissetmek isterim. Yani bilincimi kaybetme, kafamın güzel olması ve üç gün boyunca yataktan çıkamama fikri bana hiçbir zaman normal gelmedi. Bir şey denediğim zaman başıma gelen bu oldu.”

11. "Varım çünkü varız. Hepimizin kanı aynı renk akar. Hepimiz sevmek ve sevilmek isteriz."

12. "Annemin ölümü bana çocukken büyük bir gizem gibi gelmişti. Ve bunu kimse açıklamamıştı..."

"... Annem hakkında en çok anımsadığım şey çok iyi, çok kibar ve çok kadınsı olduğuydu. Sanırım bana bir melek gibi görünüyordu ama sanırım herkes beş yaşında annesinin bir melek olduğunu düşünür. Çok dindar olduğunu da biliyorum. Bu yüzden neden bizi bırakıp gittiğini hiç anlayamadım. Bu haksızlık gibi gelmişti. Onun yanlış bir şey yaptığını hiç düşünmemiştim. Bu yüzden sık sık yanlış yapan ben miyim diye merak ettim."

13. "Politikayla ilgilenen insanların cahil olmaları şu an dünyanın en büyük sorunu. Biraz kafası çalışanlarsa insanlığın geleceğiyle değil, kendi gelecekleriyle ilgileniyorlar..."

"... İçinden çıkılmaz bir durum... Politikaya giren insanların, din adamları gibi kendilerini adamaları gerekiyor sanırım. Aksi halde insanlar bu gezegen üzerinde asla ideal barış ve doğa ortamına kavuşamayacaklar"

14. "Hiçbir zaman gelişigüzel yaşamadım. Geçmişimde yaşadığım zorlukları unutmadım..."

"...  Elime geçen tüm fırsatları beyin ve beden gücümle değerlendirdiğimi düşünüyorum. Bütün bunların sonucunda da mutluyum, ancak öğrenmenin, araştırmanın, gelişimin sonu yok.’’

15. "Zevkleri başkasının müsaadesine bağlı olan insan zavallıdır."

16. "İnanılmaz derecede ünlü bir insan olarak, -özellikle bu ülkede- belirli bir süreliğine sadece insanların onayı dahilinde istediğini yapabiliyorsun..."

"... İnsanlar senin üzerinden yaşıyor ve hem sen olmak hem de senin yaptıklarını yapmak istiyor. Ama bu hiçbir zaman böyle devam edemez, çünkü bazı şeylerin olması gerekiyor; Ortalıktan kaybolman, kendini tüketmen ya da kafandaki fikirlerin bitmesi lazım. Evlenip bir sürü çocuk yapman gerek ya da şişmanlaman filan lazım. İçki ya da uyuşturucu sorunun olmalı. Rehabilitasyona girip çıkman gerekir ki herkes sana acıyabilsin. Ya da en basiti kendini öldürmen lazım. Aslında bunların hiçbiri bana olmadığı için insanlar tüm bu “kariyeri bitti, şimdi kendisi de bitti, o başarısız” açıklamalarını yapıyorlar. Ama bunlar kulağa değerlendirmeden ziyade bir dilek gibi geliyor."

17. "İnsanları düşünmeye sevk etmek her zaman iyidir. Bir bakış açınız yoksa insanlar için ilham kaynağı ya da rol modeli olamazsınız."

18. "Değişmeye inanmazsak, hayata da inanmayız..."

"... Zaman var oldukça değişime karşı gelmek amaçsız, saçma ve boşa bir çaba olmaktan öteye geçemez. Tamam, bazı şeyler değişmez ama değişim kavramı hayatın ta kendisidir."

19. "Eğer mutluluğunuz insanların yaptığınız her şeyi onaylamasına dayanıyorsa, başarısız olmaya mahkumsunuz."

20. "Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren, hayata farklı bir gözle bakmaya başladım. Birden 'Tanrım, şimdi bir başkasını düşünmek zorundayım' diye düşündüm..."

"... Eğer çocuğunuz varsa, anarşist olamazsınız. Yani asi olabilirsiniz, ama önce durup bir düşünürsünüz. Çocuğum olduğu için artık yapamayacağım bir sürü şey var. Artık sen bir annesin, bunun geri dönüşü yok. Aslında bakarsanız, cinsel isyanın her türlüsünü uyguladım. Yani yapacak başka bir şey de kalmadı."

21. "Ne zaman hakkımda bir yazı çıksa, adımın ardından yaşım yazılıyor..."

"... Bu şunu söylemek gibi bir şey; 'İşte Madonna, ama unutmayın yaşı bu, o yüzden artık bir önemi yok.' ya da 'Hadi bunu herkese hatırlatarak onu cezalandıralım.' İnsanları yaşı ile baskı altına alarak onları sınırlandırıyorlar."

22. “New York’a gittiğimde bir hayalim vardı. Büyük bir yıldız olmak istiyordum, kimseyi tanımıyordum..."

"...dans etmek istiyordum, şarkı söylemek istiyordum, insanları mutlu etmek istiyordum, ünlü olmak istiyordum, herkesin beni sevmesini istiyordum. Bir yıldız olmak istiyordum. Gerçekten çok çalıştım ve hayalim gerçekleşti.”

23. "Boşanmış ve New York'ta yaşıyorum. Dört mükemmel çocukla kutsandım..."

"...Onlara kutunun dışında düşünmeyi öğretmeye çalışıyorum. Cüretkar olmayı. Yapmayı seçtikleri şeyleri, herkes yapıyor diye değil, doğru olduğunu düşündükleri için seçmelerini..."

24. ‘‘Popüler oldum ve gözden düştüm, başarılı ve başarısız oldum, sevildim ve nefret edildim. Bütün bunların ne kadar anlamsız olduğunu anladım. Bu yüzden risk almaktan çekinmiyorum.’’

25. "Hayattan bir anlam çıkarmanın en iyi yollarından biri, konforlu alanınızdan çıkıp kendiniz için meydan okuyucu bir deneyim ortaya çıkarmak..."

"...ve o deneyime balıklama dalmaktır. İçinden çıkabilirseniz başarı duygusu nefes alıp vermenize bir mânâ katmış olacaktır. Eğer çıkamazsanız endişelenmeyin, egonuz bu durumu asla kabul etmeyecek ve bir çıkış yolu bulmaya başlayacaksınız. Sıkılmaktan iyidir he? "

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasasin_cango

anlayan için gerçekten güzel sözler söylemiş kişinin beyanatlarıdır ama 'anlayanlar' için

seray-erturk

Bu kadın harika bir insan harika bir anne. Belkide geçmişte çektiği acılarla bu yere gelebilen nadir sanatçılardan. Hayat hikayesi çok farklı yazan kişi de çok güzel anlatmış birkez daha duygulandım bu kadın şarkılardan daha çok hayatın gerçeklerini vurguluyor bu kadının hayatımda çok farklı bir etkisi var her zaman. Müziğin tanrısı ve bu asla değişmeyecek bile.

Görüş Bildir