Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pink Floyd Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Detay

 > -
Abone ol

Müziğin Schopenhauer'u Pink Floyd, 1965'ten bu yana her albümünde müziğin ''10 Emir''ini yazmıştır. Her şarkısındaki felsefi çözümlemeler ile müziğe ayrı bir boyut kazandırmışlardır.  

Şimdi gelin onlar hakkında bazıları sizin bildiğiniz, bazılarını ise bilmediğiniz birkaç bilgi verelim. Bu liste Onedio'daki listeler arasında herhangi bir kiremit olmayacak

PS: Bilgilerin çoğu, http://pinkfloydfan.tr.gg/http://www.telegraph.co.uk/ - www.buzzfeed.com sayfalarından alınmıştır. 

.

1. Pink Floyd'un simgesi haline gelmiş olan «Dark Side of the Moon», tüm zamanların en uzun süre zirvede kalan albümüdür.

Billboard 200 listesinde 741 hafta kalmıştır.

2. Grubun ''Another Brick In The Wall'' albümü dünya çapında 4 milyondan fazla satmıştır.

Dünyadaki sert eğitim sistemine sahip yatılı okulları protesto ettiği bu albüm grubun en başarılı albümüdür.

3. Kabaca dünyadaki her 12 kişiden biri, The Dark Side of the Moon albümünün kopyasına sahiptir.

4. Pink Floyd'un son albümü olan The Division Bell albümünün yapımına yabancı eller yardım etmiştir.

Örneğin albümün ismini; Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı romanı yazan Douglas Adams bulmuştur. Bilim adamı Stephen Hawking ise albüm kapağının görüntüsünde katkı sağlamıştır.

5. Pink Floyd isminden önce, grubun adı: The Pink Floyd Sound'du.

Daha da kötü olduğu zamanlar oldu. Örneğin; The Tea Set ve The Abdabs'di. Ondan öncede, Syd Barrett ve David Gilmour 'Jokers Wild' adlı bir grupta çalıyordu.

6. David Gilmour gruba, o yıllarda mankenlik yaptığı için ve grubun görüntüsünü hoş göstereceği için alınmıştır.

7. Pink Floyd üyeleri grubun adını, Pink Anderson ve Floyd Council isimli iki Amerikalı blues sanatçısından esinlenerek almıştır.

Ama ne yazık ki, Pink Floyd'un yeni ufuklara açan albümü Wish You Were Here(1975) yayınlanmadan iki müzisyen de ölmüştür. Anderson'un oğlu Little Pink Anderson'da blues yapıyordu ve babasının bu albümden sonra hala hayatta olduğunu söylemiştir.

8. 1967 yılında Pink Floyd, Pete Watts adında daha sonra onların şef ses mühendisi olacak birini işe aldı.

Kendisini ayrıca Dark Side Of The Moon albümünde gülerken duymaktayız. Pete Watts1976 yılında öldü. Kızı Naomi ise grupla birlikte turnelerde büyüdü. Daha sonra model ve aktrist olarak meşhur olan Naomi Watts 21 Grams, Mulholland Drive ve King Kong gibi ses getiren filmlerde başrolde yer aldı.

9. Wish You Were Here parçasının sonunu yeterince yüksek dinlerseniz belki caz virtüözü Stephane Grappelli'nin keman solosunu duyabilirsiniz.

Kendisi o tarihte Abbey Road stüdyolarında yan odada çalışmaktaydı. yüksek dinlerseniz belki caz  virtüözü Stephane Grappellinin keman solosunu duyabilirsiniz. Kendisi o tarihte Abbey Road stüdyolarında yan odada çalışmaktaydı.

Pink Floyd - Marooned

10. Atom Heart Mother albümünün ismi, 70'lerde ilk kalp pil takılan bir kadının gazete haberinin başlığından alınmıştır.

Pink Floyd- Come Back to Life

11. 2010 yılında Pink Floyd'un albüm kapakları, Royal Mail Postage tarafından posta pulları olarak basıldı.

12. Grubun Delicate Sound of Thunder (1988) albümü o yıllarda uzayda çalınan ilk albüm olmuştur.

13. Stanley Kubrick, ''Atom Heart Mother Suite'' albümünü soundtrack olarak ''A Clockwork Orange'' distopyasında kullanmak istedi. Ama onlar reddetti.

14. Dark Side of the Moon albümünde oldukça doğal ve gizli sesler vardır.

Sokaktaki insanların seslerinden tutun da stüdyodaki seslere ve son olarak telesekreter konuşmalarına kadar.

15. Ayrıca, Dark Side of the Moon albümünün Wizard of Oz filminin soundtrack'i olarak yapıldığı söylenir.

Film ve albümü aynı anda açıp izlerseniz film ile albümün harika bir uyumla gittiğini görürsünüz. Albümün, Wizard of Oz filminin arkasına yerleştirilip oluşturulan bir versiyonu bile vardır. CD olarak.

Bonus: Pink Floyd - High Hopes

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selim-gecimli

bilgilerin çoğu yanlış. ya da başlığın adını değiştir . ' pink floyd hakkında bilmeniz gereken 15 yanlış detay ' daha mantıklı

wegetha

the division bell albümünü dinleyip sonuna geldiğimde sonunda gilmour'un ''is that charlie, hi charlie, hello charlie, great...'' sözlerini duyup korkmuştum :)

brknt59

dostum ben onu dinlerken banyodaydım tam suyu kapattım ve şarkı bitti arkamı dödüm ve o kısmı duydum nerdeyse altıma zıçıyodum 2 kez dinlediğim de şarkıdan geldiğini anladım .d

brknt59

Bu dünyaya Pink Floyd diye bi grup geldi ve birdaha gelmiycek ilerde torunlarıma bile dinletebileceğim müzik bu ayrıca FUCK POP MUSIC

gokhan-gulenc

Bu bilgilerin çoğu yanlış.

yasar-asal

Buradaki bilgilerin çoğu yanlıştır. Doğruları www.pinkfloydturk.net adresinden öğrenilebilir. Benzer fakat doğru versiyonuna da buradan ulaşabilirsiniz:

Görüş Bildir