Pes Etmek Yok! Bıçak Altına Yatmadan ve Spor Yapmadan 3 Ayda 31,5 Kilo Veren Ana Reyes'in Hikayesi

-

Bazen fazla kilolarımızla başımız dertte olabiliyor ve sağlığımıza zararlı olsa bile kilo vermeyi ertelemeye devam ediyoruz. 50 yaşında 5 torun sahibi Ana Reyes pes etmedi ve bıçak altına yatmadan 3 ayda 31,5 kilo verdi! İşte Ana Reyes'in gurur duyulacak hikayesi...

50 yaşındaki Reyes’in kilo verme şekli çok basit. Sağlıklı bir diyet listesi var ve buna uyuyor. Kilo vermeye ilk karar verdiği an ise çekildikleri bir aile fotoğrafından sonra oluyor.

Verdiği bir röportajda geçmişteki haline bakıp şunları söylüyor: “Eskiden nasıl göründüğüme inanamıyorum. Merdivenleri çıkmakta zorlanıyordum, kendi ayak tırnaklarıma oje süremiyordum ve bu berbat bir şeydi.”

Reyes’in 50 yaşında olduğunu ve bunları yapmanın o yaştaki bir insan için zorlayıcı olmaması gerektiğini akılda tutmakta fayda var…

Reyes aynada gördüğü görüntüden oldukça rahatsızdı, bu durum onu gittikçe daha çok depresyona sokuyordu ve bütün özgüvenini kaybetmiş durumdaydı. “Sosyalleşmek istemiyordum, hiçbir kıyafetim üzerime olmamaya başlamıştı ve bu gerçekten çok utandırıcıydı”

5 torunu olan 2 çocuk annesi Reyes, sadece vücudunu değil hayatını da kontrol altına aldığını söylüyor. Çok sıkı çalışma ve kararlılıkla beslenme alışkanlığını değiştiren Reyes, şu an hayata daha pozitif baktığını söylüyor.

“Depresyon dolu günlerden, özgüvenli ve harika hissettiğim günlere geçtim. Torunlarımın söylediğine göre, 50 yaşımdayım ve harikayım!”

Ve ekliyor “Diyet denildiğinde insanlar hiç yemek yememeleri gerektiğini düşünüyor ki aslında durum böyle değil."

"Bu süreç boyunca kahvaltıda çilek ve elma gibi meyveler yemeye özen gösterdim. Öğle yemeğim için çok protein içeren salatalar ve sebzeler yedim. Akşam yemeğinde ise çok miktarda et ve balık tükettim.”

Kilo verme yolcuğundan bahsederken şunları söylüyor: “Yalan söylemeyeceğim, başlarda biraz berbat hissediyorsunuz çünkü vücudunuz toksinlerden arınıyor. Ama 1-2 gün geçtikten sonra daha enerjik hissetmeye başladım.”

Şimdilerde ise mükemmel hissettiğini söylüyor: “Daha genç gözüküyorum ve özgüvenim geri geldi. Hatta flört ettiğim birkaç kişi bile var.”

Ve kulaklara küpe olması gereken şu sözleri söylüyor: “Harekete geçin, hayat çok kısa ve bu hayatı yaşamamız gerek. Bir işe başlarken iki kere düşünmeye zaman yok!”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derya-bas3

Kafa ok ama vücudun kendisine ait olduğuna katiyen inanmıyorum. Aşırı kilodan sonra zayıflayınca ne olursa olsun o deformasyon sarkma vs ameliyatsız öyle kendiliğinden ya da sporla falan düzelemiyor. Diğer yandan aşırı kilolu iken bile görünen göbek ve kol altı çatlaklarından eser yok. Onu geçeceksin. Ha photoshopla düzeltilmiştir derse photoshopla zayıf görünmek için 31 kilo vermeye gerek yok :p Evet elbette zayıflamıştır ona bir şey diyemem ama o son karedeki foto kesinlikle gerçeği yansıtmıyor.

erhan-ulusan

O yaşta ve o vücutla, ameliyatsız yada ilaçsız 3 ayda 31 kg vermek mümkün değil. Ki sağlıklı hiç değil. Yemeyin böyle haberleri...

Gizli Kullanıcı

helal olsun..

uykusuzpanda

teyze kilo filan tamam da şu birkaç flörtü nasıl şeyaptın onu de bana?!

metolah

Diyet tamam da sporsuz olmaz böyle sıkı vücut ablacım :D

Görüş Bildir