Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pes Doğrusu! İddia Üzerine Yuttuğu ve Soluk Borusuna Takılan Kaşıkla Bir Sene Yaşayan Çocuk

148PAYLAŞIM

2017 yılında, 20 yaşındaki Çinli çocuk arkadaşlarıyla girdiği iddia üzerine 20 cm boyutundaki bir kaşığı yuttu! Doğal olarak kaşık, yemek borusunda sıkışıp kaldı.

Kaynak: https://www.iflscience.com/health-and-me...

Asıl ilginç olansa, kaşık bir sene boyunca orada kaldı!

''Genç adam ciddi bir problemle karşılaşmamış,'' diyor Meikuang hastane personeli. ''Çelik kaşığı aldırmak için daha önce hastaneye gitmesine gerek bile olmamış.''

Genç adamın sağlık problemi yaşamasına, geçtiğimiz ay girdiği kavgada göğüs kafesine yumruk atılması sebep olmuş. Göğüs ağrısı ve nefes almada problem yaşayan genç çocuk, sonunda hastaneye gitmiş. Doktorların ne kadar şaşırmış olduklarını söylememize gerek yok. Hastanenin Kulak-Burun-Boğaz birimindeki doktor Yu Xiwu daha önce böyle bir vakayla hiç karşılaşmamış.

Beklenildiği gibi, metal bir parçanın çocuğun yemek borusunda o kadar uzun bir süre kalması çok zararlıymış.

Kaşık, çocuk için hayati tehlike oluşturmuş ve 22 Ekim tarihinde yapılan genel anestezi ile Zhang ismindeki çocuk, iki saat süren prosedür sayesinde kurtarılmış. Pensler yardımıyla kaşık, Zhang'in vücudundan ağız yoluyla çıkarılmış.

Ameliyattan sonra Zhang'in göğsündeki ağrılar dinmiş ve genç normal yaşantısına geri dönmüş.

Doktor Yu, bu şekilde hayatınızı tehlikeye atacak denemeler yapmamaları için dünyanın her yerindeki gençleri uyarıyor.

Benzer bir vaka da Türk televizyonlarında yayınlanan Doktorlar isimli dizide de yaşanmıştı. 😂 Doktor Yu'nun uyarısına biz de katılmadan edemiyoruz.😂

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bellamydeniz

AMINI SKM OKURKEN ALTTAN GARANTİ BANK REKLAMI VARMIŞ SESİ GELDİ AĞZIM YÜZÜM BİRBİRİNE GİRDİ

aysn_aysn

Hadi diğeri sümüklü böcek yuttu midede erir gider diye düşündü diyelim kaşık ney kaşık.Gazla çalışmayınız beyninizle çalışınız.

yori

bu çoçukun sansi yaver gitmis hiç bisey olmamis

Gizli Kullanıcı

Biri sümüklü böcek yutar diğeri kaşık yutar iddia diye amk bu ağza alma merakı neden...

Görüş Bildir