Periscope Yayınları Artık Twitter’da Otomatik Olarak Oynatılacak

 > -

Twitter’ın popüler canlı yayın platformu Periscope, artık Twitter üzerinde daha aktif olarak yer almaya başlıyor.

Öyle ki Periscope yayınları artık doğrudan Twitter’ın mobil uygulamaları ve Twitter.com üzerinden izlenebilecek. Ayrıca bu yayınlar akış sayfası (timeline) üzerinde otomatik olarak oynatılacak.

WebMasto'da yer alan habere göre, yeni özellik önümüzdeki günlerde ilk olarak iOS cihazlarda aktif edilecek. Android cihazlara ve web sürümüne ise iOS’tan sonra gelmiş olacak.

Periscope yayınlarını Twitter’da göstermek içinse Periscope üzerindeki yayın ekranında bulunan Twitter’da paylaşma seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. Daha önceden sadece bağlantı olarak gösterilen bu seçenek ile artık yayınlar doğrudan tweet üzerinde gösterilebiliyor.

Twitter’da paylaşılan canlı yayınlar; akış sayfasında (timeline), arama sonuçlarında ve kullanıcı profillerinde otomatik olarak oynatılıyor. Yayın ekranının üzerine tıklandığında ise video tam ekran olarak açılıyor.

Twitter’ın bu hamlesini aslında her iki platform için de akıllıca bir hamle olarak değerlendirmek mümkün. Zira bu yeni özellik sayesinde Periscope yayınlarının aldığı etkileşimler artacağı gibi; yayınları izleyen kullanıcıların Twitter üzerinde geçirdiği süre de aynı parallellikle artmış olacak. 

Dolayısıyla hem Twitter hem Periscope bu yeni özelliğin kullanıma sunulmasından karlı çıkmış olacak.

WebMasto

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidTwitteriOSweb
Görüş Bildir