Görüş Bildir
Haberler
PayPal ile Kripto Para Alma Dönemi Başlıyor! Birleşik Krallık Müşterileri Kolayca Yatırım Yapabilecek

etiket PayPal ile Kripto Para Alma Dönemi Başlıyor! Birleşik Krallık Müşterileri Kolayca Yatırım Yapabilecek

Ali Aydemir
21.09.2021 - 10:30

PayPal, ABD dışındaki kripto para birimi teklifinin ilk uluslararası genişlemesini tamamladı Paypal Crypto şimdi Birleşik Krallık'taki müşterilerin dört çeşit kripto para birimi satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin veriyor. İşte ddetaylar.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

PayPal kripto artık Birleşik Krallık müşterileri tarafından kullanılabilir.

PayPal kripto artık Birleşik Krallık müşterileri tarafından kullanılabilir.

Ödemeler devi Paypal, İngiltere'de kripto hizmetlerinin alım/satımının başladığını duyurdu.  Dünya devi şirketin aplikasyonundan kripto para alım satımı başladı.

Paypal İngiltere'nin resmi hesabı tweetledi:

İşte o tweet!

Amerika'dan sonra İngiltere'ye de sıçradı.

Amerika'dan sonra İngiltere'ye de sıçradı.

Şirketin web sitesi, Birleşik Krallık'taki kripto hizmetinin, Lüksemburg'un mali düzenleyicisi tarafından denetlenen bir kredi kuruluşu olan Paypal tarafından sağlandığını açıklıyor. Bununla birlikte, kripto hizmeti, İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) dahil olmak üzere herhangi bir düzenleyici tarafından düzenlenmemiştir. Paypal daha ayrıntılı olarak: “Paypal'ın kripto para birimi hizmeti aracılığıyla kripto para birimi satın alabilir, satabilir ve tutabilirsiniz. Ancak bunu kripto para birimi göndermek için kullanamazsınız. Kripto para alım ve satımları geri alınamaz ve değiştirilemez.” Ancak şirket, Mayıs ayında üçüncü taraf cüzdanlara kripto transferlerine izin vermeyi planladığını da belirtti.

Yalnızca 4 farklı kripto parayı satın alabilecekler.

Yalnızca 4 farklı kripto parayı satın alabilecekler.

Kullanıcılar Bitcoin (BTC, %-8.17) , Ethereum (ETH, %-8.87) , Litecoin (LTC, %-10.11) ve Bitcoin Cash (BCH, %-11.26) ile 1. 40 dolar kadar düşük bir fiyatla işlem yapabilecekler. Kullanıma sunma, PayPal'ın ABD dışındaki kripto teklifinin ilk genişlemesi olarak kabul edilirken süreç bu hafta başlayacak ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm uygun müşterilere sunulacak. Müşterilerin uygun olabilmeleri için ise kimliklerini doğrulamış olmaları gerekir. Bunun yanı sıra PayPal işletme hesaplarının desteklenmeyeceğini de açıkladı.

Yatırımlar dünya devleriyle kurulan iş birlikliklerine dayanıyor!

Mart ayında Paypal, “Crypto ile Checkout”u duyurdu ve ardından Nisan ayında mobil ödeme hizmeti Venmo'da kripto hizmetini kullanıma sundu. Temmuz ayında şirket, kripto hizmetlerini genişletme planlarını açıkladı ve 100'den fazla kripto pozisyonu işe aldı. Buna ek olarak, Paypal'ın risk sermayesi kolu, kripto risk yönetimi firması TRM Labs, kripto vergi yazılımı sağlayıcısı TaxBit ve kurumsal düzeyde kripto altyapı teknolojisi Talos dahil olmak üzere blok zinciri ve kripto girişimlerine büyük yatırım yaptı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın